e
sv

BT Firmaları ve Hizmetleri Büyük Siber Saldırı Riski Altında

avatar

----

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BT Firmaları ve Hizmetleri Büyük Siber Saldırı Riski Altında

BT Firmaları ve Hizmetleri Büyük Siber Saldırı Riski Altında. En iyi firmalar saldırıya uğradı. Birkaç hafta içinde birkaç BT kuruluşu, hem işlerini hem de itibarlarını etkileyen doğrudan siber saldırılara tanık oldular.

BT Firmaları ve Hizmetleri Büyük Siber Saldırı Riski Altında

Avrupa BT hizmetleri ve danışmanlık şirketi Sopra Steria , 48 ila 60 milyon dolar arasında değişen bir finansal etkiye sahip olabilecek bir fidye yazılımı saldırısına maruz kaldı . GoDaddy çalışanları, Liquid ve NiceHash dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi hizmetine yapılan saldırılar sırasında saldırganlar tarafından manipüle edildi. Yönetilen web barındırma çözümleri sağlayıcısı olan Managed.com , WordPress ve DotNetNuke tarafından yönetilen barındırma çözümleri, çevrimiçi veritabanları, e-posta sunucuları, DNS ve FTP sunucuları ve RDP erişimi dahil olmak üzere tüm web barındırma altyapısını çökerten bir fidye yazılımı saldırısı tarafından hedef alındı.

Hedefteki teknik araçlar ve hizmetler

Siber suçlular büyük bir nüfus tarafından kullanılan popüler BT ürünlerini hedef alıyor ve potansiyel olarak küresel bir etkiye sahipler. Mount Locker fidye yazılımının, özellikle Intuit Inc. tarafından geliştirilen TurboTax vergi hazırlama yazılımı kullanıcılarını hedeflediği gözlemlenmiştir. Saldırganlar, ikna edici kimlik avı kampanyaları oluşturmak için Google’ın ücretsiz hizmetleri olan Google Formlar, Google Firebase, Google Sites ve Google Dokümanlar’ı kullanırken görüldü .

Sonuç, BT kuruluşları genellikle korumak için geniş bir saldırı yüzeyine sahiptir ve genellikle siber suçluların radarındadır. Bu nedenle uzmanlar, VPN erişiminin yönetilmesini, etki alanı izlemenin kullanılmasını, web uygulamalarının aktif olarak taranmasını ve izlenmesini ve sıfır güven mimarisinin kullanılmasını önermektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli