Sıradaki içerik:

Google, Windows’u ve Android kullanıcılarını hedefleyen bilgisayar korsanlığı kampanyasını açıkladı

e
sv

Capcom Veri İhlali Gerçekleşti !

13 Ocak 2021 17:17
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Capcom Veri İhlali Gerçekleşti !

Capcom, veri ihlali soruşturması için yeni bir güncelleme yayınladı ve 390.000 kadar kişinin Kasım fidye yazılımı saldırısından etkilenebileceğini belirtti.

2 Kasım’da Capcom, şirketten 1 TB veri çaldığını belirten Ragnar Locker fidye yazılımı operasyonu tarafından bir siber saldırıya uğradı. Fidye yazılımı operasyonu, çalınan dosyaları serbest bırakmamak ve bir şifre çözücü sağlamak için bitcoin cinsinden 11 milyon dolarlık bir fidye talep etti.

390 Bin Kişi Etkilendi !

Ragnar Locker, Capcom’un çalınan verilerini sızdırdıktan kısa bir süre sonra, şirket  dokuz tür kişisel bilginin açığa çıktığı bir veri ihlali yaşadığını açıkladı  

Bugün yayınlanan soruşturmanın bir güncellemesinde Capcom, kişisel bilgileri ifşa edilen 16.415 kişiyi doğruladıklarını ve toplam etkilenen kişi sayısının 390.000 olduğunu doğruladığını belirtiyor.

“Devam etmekte olan soruşturmasına bir güncelleme olarak, şirket, 16.415 kişinin bu soruşturmanın başlamasından bu yana birikimli sayıyı oluşturarak, ilave 16.406 kişinin kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini doğruladı.”

Capcom’un son güncellemesi , “Ayrıca şirket, kişisel bilgilerinin saldırı sırasında ele geçirilmiş olabilecek maksimum potansiyel müşteri, iş ortağı ve diğer harici taraf sayısının yaklaşık 390.000 kişi olduğunu da tespit etti.”

Onaylanmış 16.406 kişi için Capcom, ifşa edilen verilerin isimler, adresler, telefon numaraları, HT bilgileri ve e-posta adreslerinin bir karışımı olabileceğini belirtiyor.

Fidye yazılımı işlemleri saldırılarını gerçekleştirdiğinde, ele geçirebildikleri neredeyse tüm dosya ve veritabanlarını çalarlar. 

Fidye yazılımı çeteleri, çevrimiçi müzayedeler veya daha sonraki saldırılarda kullanmak için daha değerli verileri kaydettiklerini söyledi. Bu, sızdırılan verilerin çaldıkları tüm veriler olmayabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, saldırı sırasında verilerinizin ihlal edildiğini varsaymak ve hedefli kimlik avı saldırılarına karşı tetikte olmak daha güvenlidir. Şifrelerin ifşa olduğuna dair herhangi bir belirti olmamakla birlikte, Capcom şifrenizi değiştirmeniz ve başka sitelerde kullanılıyorsa orada da değiştirmeniz tavsiye edilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli