e
sv

Facebook Güvenli Bir Proxy Keşfetti !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook , interneti kitlelere ulaştırmak için iddialı Free Basics programını başlattıktan altı yıldan fazla bir süre sonra , sosyal ağ Discover adlı yeni sıfır program ile geri döndü.


Mobil web ve Android uygulaması olarak sunulan hizmet, kullanıcıların ücretsiz günlük veri sınırları kullanarak İnternet’e göz atmalarına olanak sağlayan bu program facebook’u ücretsiz kullanmamıza olanak sağlayabilir.

Facebook Discover şu anda Peru’da Bitel, Claro, Entel ve Movistar gibi yerel telekom şirketleri ile ortak olarak test edilen program henüz deneme aşamasında .

Düzenli zengin içerikli göz atmanın aksine, Facebook’un en yeni bağlantı projesi yalnızca düşük bant genişliğine sahip görselleri olmayan, yani ses ve video gibi veri yoğun içerikleri desteklemiyor. Sadece insanların profilinde paylaşılan yazıları internetsiz görebileceğimiz bu yeni program ne zaman çıkacak merak konusu.

Peki Bu Ücretsiz İnternet Programı Hangi Sitelerde Olacak !

Sadece Facebook tarafından belirlenecek olan ücretsiz internet hangi web sitelerinde ve ya hangi uygulamalarda ücretsiz olacağı henüz kesinleşmemiştir.

Facebook , “Bağlantıların ve href’lerin doğru bir şekilde dönüştürüldüğünden emin olmak için kapsamlı sunucu tarafı mantığı var.” dedi . ve “Bu aynı mantık, yalnızca HTTP sitelerinin bile istemci ve proxy arasındaki Ücretsiz Temel Bilgiler üzerinde HTTPS üzerinden güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur.” yani internet telefonumuza ücretsiz olarak gelir.

Facebook’un mühendislik ekibi, “Bu mimari, önemli iç ve dış güvenlik testlerinden geçmiştir.” “Bu web uygulaması saldırılarına karşı koyabilecek kadar sağlam bir tasarım geliştirdiğimize ve mobil operatörler için sürdürülebilir bağlantıyı güvenli bir şekilde sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Gün geçtikçe gelişen Facebook acaba ücretsiz interneti getirmeyi başarabilecek mi merak konusu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli