Sıradaki içerik:

İran Hükümeti Ülkesine İki Siber Saldırı Gerçekleştiğini Bildirdi !

e
sv

Google’a Şimdiye Kadar En Büyük DDoS Saldırısı Gerçekleştirildi !

238 okunma — 19 Ekim 2020 14:30
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google'a Şimdiye Kadar En Büyük DDoS Saldırısı Gerçekleştirildi !

Google, şimdiye kadar kaydedilen DDoS saldırıların türünün en büyük saldırısı olabilecek, Çin kaynaklı bir siber saldırganlar tarafından yapıldığı belirtilen saldırıyı açıkladı. 

2,5 Tbps  DDoS Saldırısı Gerçekleştirildi !

Google Güvenlik mühendisi Damian Menscher’e göre, saldırı google’a karşı altı aylık bir saldırının zirvesine ulaştığını bildirdi. Damian Menscher göre;

“Muhtemelen otomatik savunmaları geçme umuduyla yapılmış olan bu saldırı , binlerce IP’yi  eşzamanlı olarak hedeflemesine  rağmen, saldırının hiçbir etkisi olmadı belirtti.” dedi. 

Saldırganların Saldırılarının Çok İyi Olduğu Bildirildi !

“Bu saldırıyı yapan kişilerin , kaynaklarının çok iyi olduğu bildirildi. Bu, Mirai botnet’in bir yıl önceki rekor kıran 623 Gbps saldırısından dört kat daha büyüktü. Şimdiye kadar bildirilen en yüksek saldırının olduğu söylendi.

Bu Saldırı Devlet Destekli Olabilir !

Google’ın Tehdit Analizi Grubundan Shane Huntley’den aynı gün yayınlanan ayrı bir rapor, bunun devlet destekli bir UDP büyütme saldırısı olduğunu ortaya koydu.

“Yapılan bu DDoS saldırılarını ele alırsak, bu saldırının toplu bir şekilde yapıldığı tahmin ediliyor ve devlet destekli olduğu tahmin ediliyor. Saldırı için kullanılan altyapıyı belirlemek ve o saldırıyı kesmek için başkalarıyla birlikte çalışıyoruz” diye ekledi.

Menscher ayrıca, bu tür saldırganların fırsatlarını azaltmaya yardımcı olmak için işbirliği ve şeffaflığın önemli olduğunu savundu.

Örneğin, Google, DDoS saldırısında maruz kalan binlerce sunucuyu, harekete geçebilmeleri için ağ sağlayıcılarına bildirdi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli