Sıradaki içerik:

Adobe Flash Player Artık Kullanılmıyor !

e
sv

Hacker, 26 şirketten çalınan kullanıcı kayıtlarını satışa çıkarttı

01 Ocak 2021 02:15
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hacker, 26 şirketten çalınan kullanıcı kayıtlarını satışa çıkarttı

Hacker, 26 şirketten çalınan kullanıcı kayıtlarını satışa çıkarttı.  Bir veri ihlali komisyoncusu, bir hacker forumunda yirmi altı şirketin çalındığı iddia edilen kullanıcı kayıtlarını sattığını öğrendi.

Tehdit aktörleri ve bilgisayar korsanlığı grupları bir şirketi ihlal ettiğinde ve kullanıcı veritabanlarını çaldığında, genellikle onlar için verileri pazarlayan ve satan veri ihlali aracılarıyla çalışırlar. Aracılar daha sonra çalınan verileri pazarlamak için hacker forumlarında ve karanlık web pazarlarında yayınlar oluşturuyor.

Geçtiğimiz Cuma Satışa Çıkarıldı !

Hacker, 26 şirketten çalınan kullanıcı kayıtlarını satışa çıkarttı

Hacker, 26 şirketten çalınan kullanıcı kayıtlarını satışa çıkarttı

Geçen Cuma, bir veri komisyoncusu bir hacker forumunda yirmi altı şirket için toplam 368,8 milyon çalınan kullanıcı kaydını satmaya başladı.

Bu yirmi altı şirketten yalnızca sekizi, daha önce ifşa edilmemiş yeni veri ihlali iddiasıdır. Bu yedi şirket Teespring.com, MyON.com, Chqbook.com, Anyvan.com, Eventials.com, Wahoofitness.com, Sitepoint.com ve ClickIndia.com’dur.

Veri komisyoncusu ile bir görüşmede, BleepingComputer’a Teespring’in 3.800-4.000 $ ‘a, MyON’un 2.800 $’ a ve Chqbook’un 1.800 $ ‘a satıldığı söylendi. Aracı, diğer veritabanları için fiyatlandırma kararı vermedi.

Kullanıcı kayıtlarının sayısı ve daha önce ifşa edilip edilmedikleri dahil olmak üzere verileri satıldığı iddia edilen şirketlerin tam listesi aşağıda listelenmiştir.

Şirketlerden gelen yanıtlar

BleepingComputer sitesi , bu forum gönderisini öğrendikten sonra geçmişte daha önce ifşa edilmeyen şirketlere ulaştı.

MyON, sistemlerinin ihlal edildiğini doğruladı, ancak öğrencinin özel verilerinin ifşa edilmediğini belirtti.

“Temmuz 2020’de kötü bir aktörün karanlık web’de verilerimizin bir kısmını satmaya çalıştığı konusunda bilgilendirildik. Verilerimize veya müşterilerimizin verilerine yönelik devam eden tüm tehditleri kapatmak için derhal araştırmaya başladık. Ardından, doğrulamayı başardık. federal ve eyalet gizlilik yasalarına göre, hiçbir gizli öğrenci veya müşteri verilerinin tehlikeye atılmadığını ve bu olayın, öğrenci özel verilerinin gerçek bir ihlali düzeyine yükselmediğini söyledi. “

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli