Sıradaki içerik:

Rusya, Apple’a uygulama pazarını kötüye kullandığı için 12 milyon dolar ceza verdi

e
sv

İnsanların % 15’i evcil hayvan isimlerini şifre olarak kullanıyor

01 Mayıs 2021 16:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnsanların % 15'i evcil hayvan isimlerini şifre olarak kullanıyor

İnsanların % 15’i evcil hayvan isimlerini şifre olarak kullanıyor, yapılan araştırmaya göre insanlar bir çok şifrelerine hayvanın adını veriyor.

İngiltere’nin Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) tarafından araştırılan bilgilere göre, insanlar çevrimiçi hesaplarını korumak için kendi evcil hayvanınızın adı kullanıyor. Evcil hayvan isimleri, en azından bir uzmanlık ve özveri gölgesi olan herkes için kolayca anlaşılabilir.

Sadece pek çok evcil hayvan adı yaygın değildir, aynı zamanda insanlar evcil hayvanlarının adının çevrimiçi bir gönderide, resimde veya başka bir şekilde belirtildiğini kolayca unutabilirler. Anahtar bir evcil hayvanın adı ise, sosyal mühendislik tekniklerini kullanarak bir şifre edinme girişimleri, hackerlar için daha kolay hale geliyor.

Kolay hedef haline geliyorsunuz !

NCSCs anketi, tüm katılımcıların neredeyse yarısının tahmin edilebilir şifreler kullandığını göstermektedir. % 14’ü şifrelerinin aile fertlerinin isimleri olduğunu kabul etti,% 13 şifrelerinin önemli bir tarihe dayandığını ve% 6’sı en sevdikleri spor adını şifre olarak kullandığını söyledi.

NCSC Politika ve İletişim Direktörü Nicola Hudson, bir basın açıklamasında “Hayvan severler ülkesi olabiliriz, ancak evcil hayvanınızın adını şifre olarak kullanmak sizi duygusuz siber suçlular için kolay bir hedef haline getirebilir” dedi.

Daha da kötüsü, katılımcıların% 6’sı gerçek hesap şifresi için ‘şifre’ kelimesini kullandıklarını söyledi. Bu, milyonlarca hesabın olgunlaşmış ve hemen hemen yazabilen herkes tarafından sömürülmeye hazır olduğu anlamına gelir.

Anket ayrıca, insanların en az% 6’sının birden fazla hesap için aynı şifreyi kullandığını gösterdi; bu, çevrimiçi güvenlikleriyle ilgilenen herkes için büyük bir kırmızı bayraktır. Evden çalışan milyarlarca insanla birlikte, hepimizin bıraktığı kolektif çevrimiçi ayak izi çok daha büyük hale geldi.

Analizler, şifrelerin büyük çoğunluğunun, çeşitli tarihler, küfürler, şehir isimleri, yiyecekler ve şifre olarak kullanılan yaygın isimlerle standartlara uygun olmadığını gösteriyor. Sadece bu değil, aynı zamanda çoğu şifrede sekiz veya daha az karakter kullanıldı ve bu da bir hesabı açmayı daha da kolaylaştırıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli