e
sv

İnstagram Hesaplarını Hackleyen Üçüncü Parti Uygulamalara Dikkat

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Hesaplarını Hackleyen Üçüncü Parti Uygulamalara Dikkat

İnstagram Hesaplarını Hackleyen Üçüncü Parti Uygulamalara Dikkat Instagram, en ünlü fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından biridir ve çok etkileyici bir kitle kullanıcı tabanına sahiptir. Bir eğlence kaynağı olmasının yanı sıra, birçok insan bunu iş amaçlı da kullanıyor. 2016’dan beri her yılın sonunda, Instagram’da popüler olarak En İyi 9 Gelenek olarak adlandırılan Yılbaşı Gecesi etrafında bir trend ortaya çıkıyor. Milyonlarca insan, resimlerinin veya gönderilerinin en popüler 9’undan oluşan bir fotoğraf kolajı oluşturmak için üçüncü taraf uygulamaları ve araçları kullanıyor.

İnstagram Hesaplarını Hackleyen Üçüncü Parti Uygulamalara Dikkat

BetaLabs, bu en iyi Nice kolaj oluşturma hizmetinin arkasındaki şirketlerden biridir ve Instagram kullanıcılarının bir önceki yıla ait dokuz fotoğrafından en iyisini seçmelerine ve bunu Instagram profillerinde yayınlamalarına ve arkadaşlarıyla paylaşmalarına yardımcı olur. Ancak son zamanlarda BetaLabs, kullanıcıların bu ilk 9 hizmeti kullanabilmek için Instagram hesaplarıyla oturum açmalarını isteyen bazı diğer üçüncü taraf uygulamalar tarafından kandırıldığını açıkladı. İnsanların çoğu Instagram hesaplarını kaybetmek zorunda kaldı çünkü bu üçüncü taraf uygulamalar sahteydi ve masum kullanıcıların Insta hesaplarını hackledi veya değiştirdi.

Bu konunun ciddiyetinin farkına varan BetaLabs araştırmacıları, Instagram kullanıcılarına bu sahte uygulamaları kullanmamaları ve bunun yerine BetaLabs’ın başlattığı yeni bir aracı kullanmaları yönünde bir uyarı yayınladı. Bu araca ‘CreatorKit’ adı verilir, bu da kullanıcıların onlarla Instagram tutamaçlarını paylaşmalarına ve başka hiçbir şey yapmamalarına olanak tanır. Oturum açma için sadece özel ayarları olan hesaplar istenir. Aksi takdirde, BetaLabs’ın CreatorKit’i kullanırken Instagram hesap şifrelerini herhangi bir yere girmelerine gerek yoktur .

CreatorKit, ‘en iyi 9 geleneği’ için resim kolajları oluşturmanın yanı sıra, kullanıcıların oyun oynamaları ve istedikleri gibi resimler oluşturup değiştirmeleri için birçok başka araç da sunuyor.

Bu, BetaLabs’ın sadece uyarmadığı güzel bir şey olsa da Instagram kullanıcıları, ancak aynı zamanda bu ilk 9 hizmeti güvenle ve siber güvenliklerini riske atmadan kullanabilmeleri için özel bir araç başlattı, Instagram’ın neden bu popüler trend için bir araç oluşturmadığı hala bir endişe konusu. Instagram, kullanıcılarına, gereksinimlerini yerine getirmek için başka uygulamalara veya hizmetlere ihtiyaç duymadan bu tür akılda kalıcı kolajlar oluşturma araçları sunmalıdır. Ve bu özellikle garip çünkü Instagram, aslında yıl sonu veya yıldönümü videoları gibi resimlere ve en çok beğenilen gönderi kolajlarına dayanan trendlerin başlatıcısı olan Facebook’a ait.

Belki de Instagram’ın bu konuyu ciddiye almasının zamanı gelmiştir ve umarım 2021’in sonunda, hepimiz Instagram’ın kendisinden CreatorKit gibi bir araca sahip olacağız.

Bir başka  makale: Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

Kaynak : https://www.digitalinformationworld.com/2021/01/researchers-issue-warning-regarding.html
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli