Sıradaki içerik:

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Hacker Filmleri [Eski Filmler]

e
sv

Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Operasyon Düzenledi

06 Şubat 2021 22:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Operasyon Düzenledi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele ekiplerince; internet ortamında oltalama-fishing yöntemiyle bilgilerini ele geçirdikleri kişiler adına kredi kartı talep ve temin ederek, bu vatandaşlar adına yüklü miktarda harcama yapan, A.G ve M.G. isimli zanlıların paravan olarak kullandıkları Esenler’deki iş yerine operasyon düzenlendi.

Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Operasyon Düzenledi

Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Operasyon Düzenledi

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, Jandarma Siber Suçlarla Mücadele ekiplerince; “Banka ve Kredi Kartının Kötüye Kullanılması” ve “Bilişim Sistemleri Kullanılması Suretiyle Nitelikli Hırsızlık” suçu kapsamında yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda, bazı kişilerin internet ortamında bazı vatandaşların bilgilerini ele geçirerek, bu kişiler adına kredi kartı talebi ile temin ettiği ve bu kredi kartlarını kullanarak yüklü miktarda harcama yaptığı bilgisi alındı.

İlgili Haber: İçişleri Bakanlığı’na Siber Güvenlik Ödülü

Cep Telefonu Dükkanını Kullanılmış !

Alınan bilgi üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri yaptıkları teknik ve fiziki takip neticesinde söz konusu işlemlerin A.G. ve M.G. isimli şahıslar tarafından Esenler’de bulunan ve paravan olarak kullanılan cep telefonu dükkânından yapıldığını ve bütün faaliyetlerin buradan yürütüldüğünü tespit etti. Yaptıkları çalışmalarla şüphelilerin bütün faaliyetlerini deşifre eden Jandarma ekipleri operasyon için düğmeye bastı.

Banka Kartları Bulundu

Bir çok bilgisayar, 2 adet sunucu bilgisayar, 25 adet hard disk, 5 adet SSD disk, 31 adet hafıza kartı, 27 adet USB bellek, 40 adet banka kartı, 2 adet renkli yazıcı, 17 adet cep telefonu, 27 adet sim kart ve 1 adet araç anahtarı görünümlü gizli kamera ele geçirildi.

Bir Kişi Tutuklandı 

Jandarma ekiplerince gözaltına alınarak adli makamlara çıkarılan A.G. adli kontrol şartıyla (yurt dışına çıkma yasağıyla) serbest bırakılırken, M.G. isimli zanlı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

240 Bin TL Para Çektiler ! 

A.G. ve M.G.nin kurdukları düzeneklerle birçok şahsın bankacılık işlemlerine müdahale ettiklerini belirleyen Jandarma ekipleri, kurulu sistemi etkisiz hale getirdi. Yapılan incelemeler sonucunda ise A.G. ve M.G.’nin bu yöntemle 240.000 TL civarında haksız kazanç elde ettikleri belirlendi. Bu kişileri şiddetle kınıyoruz. Böyle siber suçlar işleyen kişiler var ise lütfen en yakın polis merkezine bildirin.

Kaynak : Haber Türk 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli