Sıradaki içerik:

GTA 5 Hileleri ve Kodları [2021 Sürümü]

e
sv

Mozilla Firefox, geri silme tuşunu devre dışı bırakıyor

08 Ocak 2021 01:47
avatar

Onfroy

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mozilla Firefox, kullanıcıların yanlışlıkla formlara yazılan verileri kaybetmesini önlemek için tarayıcının geri alma anahtarını devre dışı bırakıyor.

2014 yılında Google, mevcut sayfadaki formlara girilen verilerin kaybolmasına neden olabileceği için geri silme tuşunu kullanarak önceki bir sayfaya geri dönme özelliğini kaldırdı.

“Geri almanın bir” geri “eylem kısayolu olarak ne sıklıkla kullanıldığını belirlemek faydalı olabilir.

Bu nedenle, geri al tuşunun yanlış yazılması nedeniyle form verilerinin kazara kaybolmasını önlemek için kullanıcı deneyimini bir şekilde değiştirmemiz gerekip gerekmediğini anlayabiliriz,”

Google Chrome geliştiricileri 2014 hata gönderisinde belirtilmiştir.

Yedi yıl önce Mozilla, geri al tuşunun devre dışı bırakılıp bırakılmayacağını tartışmak için bir hata gönderisi açtı,  ancak o sırada herhangi bir değişiklik yapmamaya karar verdi.

Firefox hata yayını

Altı yıldan fazla bir süre sonra Mozilla, Firefox ve Internet Explorer 11’in bu klavye kısayolunu destekleyen tek tarayıcı olması sonrasında nihayet bu değişikliği uygulamaya karar verdi.

“Formları doldururken kullanıcı veri kaybını önlemek  Backspace için,” Bir sayfa geri git “için gezinme kısayolu tuşu artık devre dışı bırakıldı.

Backspace klavye kısayolunu yeniden etkinleştirmek için about: config tercihini olarak  browser.backspace_action değiştirebilirsiniz.

Ayrıca,  bunun yerine önerilen  Alt + Left arrow ( Command + Left arrowMac’te) kısayolu kullanın, “Firefox Sürüm Yöneticisi Pascal Chevrel, Firefox Nightly 86.0a1 sürüm notlarına eklenmiştir.

Geri silme tuşunu kullanmaya devam etmek isteyenler için, aşağıdaki adımları kullanarak about: config’de tekrar etkinleştirebilirsiniz:

 1. Firefox adres çubuğuna about: config yazın.
 2. Ara  browser.backspace_action ve ‘0’a değerini değiştirin.

Ayar etkinleştirildikten sonra, Firefox’ta önceki sayfaya geri dönmek için geri al tuşunu kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli