Sıradaki içerik:

Çocuklara Yönelik Siber Suç Oranları Arttı !

e
sv

Siber Güvenlik Hizmetlerine Talep Giderek Artıyor !

22 Ağustos 2020 14:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Siber Güvenlik Hizmetlerine Talep Giderek Artıyor !

Robert Walters tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, İngiltere siber güvenlik girişimleri için finansman, COVID-19  başlamasından bu yana %940 arttı ve bu sektör sağlık krizi nedeniyle önemli bir büyüme yaşadı.

2020 yılında şuana kadar 496 milyon sterlin siber güvenlik  şirketleri kazandı !

Cybersecurity – Building Business Resilience adlı araştırma, 2020’nin ilk yarısında bu şirketlerdeki yatırımcılar tarafından toplanan 496 milyon sterlinin 2019 için neredeyse tüm rakamlara (521 milyon sterlin) ulaştığını gösterdi.

Yeni rapor ayrıca, siber güvenlik ürünleri ve hizmetleri sunan şirketlerde% 44’lük bir artış olduğunu gösteren Birleşik Krallık hükümeti rakamlarının da altını çizdi ve bu alanda ortalama olarak her hafta yeni bir işin kaydedildiğini öne sürdü.

Rapora göre, bu sektörün büyümesi büyük ölçüde COVID-19 sırasında evde çalışmaya geçişten kaynaklanıyor ve Birleşik Krallık şirketlerinin% 48’i bunu uzun vadede güvenli bir şekilde sağlamak için yeterli siber güvenlik yeteneklerine sahip olmadıklarını belirtti .

Sonuç olarak, Birleşik Krallık’ta 2020’nin ilk yarısında siber güvenlik rollerinde açık pozisyonlarda% 6 artış oldu. Siber güvenlik danışmanlıkları aynı zamanda Birleşik Krallık’ta en hızlı büyüyen girişim türlerinden biri olarak bulundu ve kuruluşlar, sektördeki beceri kıtlığı nedeniyle bu hizmetlere giderek artan bir şekilde dışarıdan bakıyorlar, bu da Avrupa’da 140.000 olarak tahmin ediliyor.

Robert Walters’ın kıdemli teknoloji danışmanı Ajay Hayre şu yorumu yaptı: “Geçmişte BT güvenliği, bir şirketin BT bütçesinin yalnızca% 5’ini temsil ediyordu, ancak uzaktan çalışma ve çevrimiçi veya bulut tabanlı çözümlere geçiş nedeniyle, siber güvenliğe ilgi daha da artmış olarak gözüküyor.

Her şirket  artık siber güvenlik uzmanı alacak ve   siber güvenlik  günümüzde daha iyi hal almaya başlayacak.

Kaynak : https://www.infosecurity-magazine.com/news/demand-cybersecurity-surges-boost/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli