Sıradaki içerik:

Gizli Mod Neden Gizliliği Garanti Etmiyor?

e
sv

Twitter Dolandırıcıları Kripto Para İle 145 Bin Dolar Kazandı

28 Şubat 2021 00:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Dolandırıcıları Kripto Para İle 145 Bin Dolar Kazandı

Cryptocurrency dolandırıcıları, hacklenmiş doğrulanmış Twitter hesapları aracılığıyla sahte eşantiyon ürünleri satarak bu hafta en az 145.000 $ kazandılar. Bu dolandırıcılıklar bir haftalık bir süre içinde kripto para biriminde 580.000 $ ‘lık büyük bir para çekti.

Saldırganlar, milyonlarca olmasa da binlerce takipçisi olan doğrulanmış hesapları hedefliyor. Daha sonra Elon Musk, Tesla, Gemini Exchange ve daha yakın zamanda Chamath Palihapitiya ve Social Capital gibi tanınmış kişilerden veya şirketlerden gelen sahte hediye dolandırıcılıklarını tweetliyorlar.

İnsanlar bu dolandırıcılıklara inanmaya devam ediyor

Ne yazık ki, insanlar bu dolandırıcıklara inanıyorlar, Bu dolandırıcılıklar izleyen MalwareHunterTeam, dolandırıcıların doğrulanmış Twitter hesaplarını  hacklemeye devam ettiğini söyledi.

MalwareHunter’ın  paylaştığı örnekler listesinden, dolandırıcıların yalnızca bu hafta en az 145.000 dolar kazandığını belirliyor. Bu kazançlara 1.49094148 bitcoin dahildir ve bugünün  fiyatları   ile 70.382.16 $ ‘a denk geliyor.

Bu dolandırıcılıklarla ilişkili sitelerin çoğu farklı URL’lere ve kripto para birimi adreslerine geçtiğinden, dolandırıcılar muhtemelen bu hafta çok daha fazla para kazandı.   Bu dolandırıcılıklar, hackerlar için inanılmaz miktarda para yarattığından, yakın zamanda ortadan kalkmayacaklar. Bu nedenle, herkesin kripto para eşantiyonlarının büyük çoğunluğunun dolandırıcılık olduğunu anlaması gerekiyor. Herkesin dikkat etmesini öneriyoruz.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli