Sıradaki içerik:

Shutterstock Platformuna SSO Özelliği Geliyor !

e
sv

Yeni Merkez Demiryolu Siber Güvenliği Destekliyor !

14 Kasım 2020 14:20
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Merkez Demiryolu Siber Güvenliği Destekliyor !

Uluslararası bir inşaat mühendisliği ve mobilite hizmetleri şirketi, demiryolu endüstrisinin siber güvenliğini korumayı amaçlayan yeni bir merkez kurmak için bir yazılım işiyle güçlerini birleştiriyor.

Fransa merkezli Egis Group  ve İsrailli teknoloji şirketi  Cylus arasındaki yeni ortaklık, gelişmiş, demiryolu odaklı siber güvenlik hizmetleri için bir Mükemmeliyet Merkezi kurma  planlarının yanı sıra bugün duyuruldu.

Standartlara (IEC 62443) uygun olarak inşa edilen Merkez, dünya çapındaki müşterilere çok çeşitli gelişmiş güvenlik çözümleri ve hizmetleri sunacak. Bu yeni kaynağın amacı, siber risklerin strateji geliştirilmesinden ve risk tespitinden tespit ve olay müdahalesine kadar demiryolu şirketlerini siber güvenliğin tüm yönlerinde desteklemektir.

Cylus Şirketi Ne İçin Kuruldu ?

Cylus, ana hat ve şehir içi demiryolu şirketlerinin siber saldırıların neden olduğu güvenlik olaylarından ve hizmet kesintilerinden kaçınmasına yardımcı olma misyonuyla 2017 yılında kuruldu. Şirketin lideri, demiryolu endüstrisindeki eski yöneticilerden ve İsrail Savunma Kuvvetlerinin Elit Teknoloji Biriminden gazilerden oluşan bir ekiptir.

Cylus CEO’su Amir Levintal, “Dünya çapında mobilite hizmetleri sağlama konusunda onlarca yıllık deneyime sahip Egis ile bir ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Amir Levintal, “Bu ortaklık, siber tehditlerin hayaletini karşılamada demiryolu kuruluşlarına uçtan uca destek sağlama yeteneklerimizi güçlendiriyor. Ortak hizmetlerimiz özellikle demiryolu endüstrisi için tasarlanmıştır ve müşterilerimizin siber savunma yönetimini güvenlik uzmanlarımıza bırakarak günlük operasyonlarına, işlerine ve büyümelerine odaklanmalarını sağlayacaktır. Bu ortaklığın demiryolu endüstrisini siber güvenli bir geleceğe taşıyacağından eminiz. ”

2019 yılında 1,22 milyar Euro ciroya sahip Caisse des Dépôts’un% 75 hissesine sahip iştiraki Egis, Fransa’nın ilk yüksek hızlı demiryolu bağlantılarının piyasaya sürülmesiyle demiryolu sektöründeki gücünü kesti.

“Önde gelen demiryolu siber güvenlik şirketi Cylus ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Güçlerimizi birleştirmek, müşterilerimize benzersiz etki alanı uzmanlığının yanı sıra en son siber güvenlik bilgisi ve en iyi uygulamaları sunmamızı sağlıyor, “diyor Egis’in demiryolu yönetici direktörü Olivier Bouvart.

“Müşterilerimizi artan siber tehdit riskine hazırlayarak onları desteklemek için harekete geçmeye ve proaktif olmaya karar verdik.”

 

Kaynak : https://www.infosecurity-magazine.com/news/new-center-supports-rail/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli