Sıradaki içerik:

Call of Duty: Warzone Adler Intel Yerleri Nasıl Bulunur?

e
sv

Facebook E-Posta Adresi Nasıl Bulunur?

04 Mayıs 2021 00:31
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook E-Posta Adresi Nasıl Bulunur?

Facebook E-posta adresi nasıl bulunur? konusunu sizler için hazırladık. Facebook en çok kullanılan sosyal platformlardan biridir. Kullanıcı sayısı her gün artan Facebook son güncellemesiyle güvenlik önemlerini artırmıştır. Şifresini veya hesap bilgilerini unutan kullanıcıların giriş yapabilmeleri için doğrulama adımlarını uygulaması gerekmektedir.  

Facebook E-Posta Adresi Nasıl Bulunur?

Facebook‘a girerken şifrenizi otomatik olarak kayıt olmamış ya da bazı sebeplerden şifreye erişim sağlanamıyor olabilirsiniz. Bu durumda “Şifreni Mi Unuttun” yazısına tıklayıp şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek için gelen kodu girmeniz gerekmektedir. Kodu alabilmeniz için hesabınızı oluşturduğunuz e-postaya erişiminiz olmalıdır.

Şifrenizi değiştirmek için profil sahibine kod gönderilir. Kodu e-posta ya da cep telefonunuza alabilirsiniz. “Kodu e-postayla gönder” yazısının sol tarafındaki “Devam” butonuna basmalısınız. Girdiğiniz e-postanıza kod içeren mail gönderilmiştir.

Gönderilen kod 6 hanelidir. E-posta adresinizi kontrol edip “Kodu Gir” yazılı kısma mail adresinize gelen 6 haneli kodu yazabilirsiniz. Kodu girdikten sonra ise “Devam” kısmına tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Yeni şifreniz en az 6 karakter uzunluğunda harf, rakam ve noktalama işaretlerini barındıran güvenli bir şifre oluşturmalısınız.

Facebook E-Posta Adresi Bulma

E-posta adresinize ulaşamadığınız durumda cep telefonu numarası aracılığıyla kod isteyebilirsiniz. Facebook şifremi telefon numarama kod gönder işlemiyle kodu isteyip, şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Facebook Güvenilir Kişiler Yardımı İle Şifre Değiştirme

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve daha önce “Güvenilir Kişiler” listenizi eklediyseniz, hesabınıza ulaşmak için bu eklediğiniz kişilerden yardım isteyebilmektesiniz. Eğer ki listenizi henüz oluşturmadıysanız; Facebook’un ayarlar kısmından ekleyebilirsiniz.

Güvenlik ve giriş ayarları kısmından hesabınıza erişememe durumunda iletişime geçebileceğiniz arkadaşlarını seçebilmektesiniz. Giriş sayfasında “Hesabını Mı Unuttun?” seçeneğine tıklamalısınız. İstenildiğinde ise; e-posta, kullanıcı adı, telefon numarası gibi bilgilerinizi girip hesabınızı bulun ve “Ara” kısmına tıklayınız. Hesabınızda kayıtlı e-posta adreslerinizin listesini kontrol edin.

Bunlardan hiçbirine erişiminiz bulunmuyorsa “Bunlara artık erişimin yok mu?” kısmını seçin. Erişim sağlayacağınız yeni bir e-posta adresini veya telefon numarasını girip “Devam” kısmını seçin. “Güvenilir Kişilerimi Göster” yazısına tıklayın ve güvenilir kişilerinizden birinin adını girin. Özel bir bağlantı talimatlarını görüntüleyeceksiniz. Bağlantıda yalnızca güvenilir kişilerinizin erişebileceği bir kurtarma kodu mevcuttur.

Güvenilir kişilerinizden kurtarma kodunu almak için yapmanız gereken; Bağlantıyı arkadaşınıza gönderin ve açmasını isteyin. Bağlantıda bir giriş kodu bulunmaktadır ve arkadaşınızdan bu kodu isteyin. Hesabınıza erişmek için güvenilir kişilerinize yönlendirdiğiniz kurtarma kodunu kullanabilirsiniz.

Facebook E-posta adresi bulma konusunu sizler için derledik umarım bu yazımız sizlere faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli