Sıradaki içerik:

Discord Hesabı Oluşturma ve Silme

e
sv

Facebook Hesabı Çalma ve Koruma Yöntemleri

02 Mart 2021 14:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Hesabı Çalma

İnternet üzerinde en çok arama yapılan konulardan biriside Facebook hesabı çalma, facebook şifre kırma gibi başlıklardır. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir program üzerinden herhangi birinin facebook hesabını çalamıyorsunuz.

Bu yöntemi uyguladığınız zaman bilgisayarınıza virüs bulaştırma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu sebeple internette gördüğünüz başlıklara inanmamanız gerekmektedir. Aksi durumda bilgisayarınızda zararlı yazılımların kurulmasına neden olabilirsiniz.

Facebook Hesabı Çalma

Facebook hesabı hackleme yöntemleri arasında herhangi bir zarar görmeden deneyebileceğiniz ve mantıklı olan yöntem facebook şifre deneme kombinasyonlarıdır. Bu yöntem herhangi birinin facebook şifresini çalma, hackleme gibi bir durum deneme yanılma yoluyla yapılacağından zamanınızı alacaktır.

Facebook şifre kırma için tasarlanan şifre deneme programları tek tek şifreleri girerek tüm kombinasyonları dener ve sonunda şifreyi kırmanızı sağlayabilir. Eğer ben tek tek yazabilirim derseniz bunu sizin yapmanız bu işi çok uzatacaktır bu nedenle program şifre denemeleri oldukça hızlı bir şekilde yapmaktadır. Programın çalışma mantığı çok basit. Örneklemek gerekirse şifresini kırmak istediğiniz kişinin şifresi 5 karakterden oluşuyorsa program ile kırmaya çalıştığınız zaman program tüm olasılıkları hesaplayıp şifreyi kırmaya çalışır.

Şifrede bulunan noktalama işaretleri, rakamlar, büyük küçük harfler işlemi uzatacaktır. Bu noktada sizlere önerim şifrelerinizi belirlerken karışık olacak şekilde oluşturmanızdır. Şifreniz daha güvenli olacaktır. Şifre kombinasyon deneme programları kullanırken kendi şifrelerinizi açığa vermeden lisanslı olarak satın almanız sizin yararınıza olacaktır.

Direkt e-posta adresinizi yazıp Facebook şifre kırma uygulamasını harekete geçireceğiniz bir program henüz bulunmamaktadır. Bütün kombinasyonları serbest bırakarak yapacağınız bir şifre kırma sistemi aylarca sürebilmektedir. Bir diğer yöntem sosyal mühendisliktir.

Sosyal yollardan yapılan hack işlemidir. Sosyal platformlardan doğrudan hedef kişinin bilgileri toplanıp mantıklı varsayımlar sonucu elde edilen kullanıcı adı, şifre hackleme yöntemidir. Şifresini kırmak istediğiniz kişinin gizli sorusu ve yanıtı, yakın arkadaşları, şifresi gibi verilerin elde edilmesiyle sosyal mühendislikle facebook hesabı çalınabilir.

Diğer bir yöntem ise; hesap çalma yöntemleri arasında en klişeleşen ama hala işe yarayan yöntem e-posta yoluyla şifre kırma, hesap hacklemedir. Size mail gönderilir ve bu mailde bulunan herhangi bir linkle bilgisayarınıza inen exe uzantılı dosya yoluyla bilgisayarınız üzerinden hesap açarken kullandığınız karakterlerin direkt olarak art niyetli kişilere ulaşır.

Bu nedenle mail hesabınıza bilmediğiniz kişilerden gelen maillere, mesajlara, linklere itibar etmeyin mümkünse açmadan silin. Yalnızca e-postayla değil Facebook hesabınıza gelen mesajlarda da dikkatli olmalısınız. Fake hesaplardan gelen resimlere, videolara, linklere tıklamayınız. Hesabınızı çalabileceklerini unutmayınız.

Facebook Hesabı Koruma

Facebook hesabı koruma yöntemlerine gelirsek e-posta şifremizi ve facebook şifremizi güçlü simgeler ile oluşturmak çok önemlidir “12345” gibi şifreler facebook hesabınızın hacklenmesine sebep olabilir. Güçlü bir şifre oluşturup hesabınızın “ikili doğrulama” kısmı açık olursa hacklenmeniz neredeyse imkansızdır.

Facebook hesabı çalma ve koruma yöntemleri konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli