Sıradaki içerik:

Ontology Coin Nedir? ONT Kripto Para

e
sv

Instagram Emoji Görememe Hatası Çözümü

65 okunma — 17 Şubat 2021 13:56
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Emoji Görememe Hatası Çözümü

Instagram Emoji Görememe Hatası Çözümü konusundan bahsettik. Instagram kullanıcıları zaman zaman sorun yaşayabilir, bu durum her zaman olan bir şey bu sorunlardan birisi de emoji görememe hatasıdır.

Instagram‘ın hayatımıza girmesiyle birlikte bir şeyleri paylaşma isteğimiz daha çok arttı ve insanlar o an ne yaşadığını farklı insanlara ulaştırmak için görsel ya da video paylaşmaya başladı. Instagram’da bu çekici tarafını daha da arttırmak için kullanıcılarına yenilikler sunmaya başladı. Bunlardan birisi de birçok kullanıcının sevdiği emojilerdir. İnsanlar duygularını ifade etmek için mesajlaşırken farklı emojiler kullanırlar. Fakat bazen emojilerin de görülmediği anlar olur. Bu sorunun kaynağını bu yazımızda ele alacağız.

Instagram Emoji Görememe Hatası Nedeni

Instagram da bazen bazı sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu sorunlar genelde ufak olsa da insanları sıkmaktadır. İşte bunlardan birisi de karşıdaki kişi tarafından atılan emojileri görememe sorunudur. Bu sorunun birkaç nedeni bulunmaktadır. Özellikle yeni atılan emojilerde bu sorun daha çok yaşanmaktadır. Bu sorunlardan birisi de emoji desteklenmemesidir. Bu nedenle bu sorunu en çok Android cihazlarda ve IOS cihazlarda yaşamaktayız.

Sorunun kaynağını daha iyi anlamak için emoji sisteminden söz etmeliyiz. Emojileryazılımsal bir desteğe sahip olup birçok platformda farklı görünümlere sahiptir. Örneğin Whatsapta gördüğümüz emojilerle Instagramdakiemojiler aynı değildir. Bu tamamen cihaz yazılımındaki kütüphaneye bağlıdır. Bununla ilgi bir diğer örnekte Windows işletim sisteminde görünen bazı emojilerin telefonlarda görülmemesidir. Bu durum genellikle paylaşım yaparken Windows üzerindeki emojilerin kullanılmasından doğar.

Bir diğer nedende yazılım sürümüdür. Eğer telefonunuz eski bir sürüme daha çok Android 4.4. sürümü ve altındaysa cihazınız Windows işletim sisteminde yer alan emojileri desteklememe sorunu olabilir. Bundan dolayı güncel yazılımları kullanmak hem telefonunuz hem de içindeki uygulamalar için daha verimli olacaktır. Aynı şekilde bu durum Windows sürümleri içinde geçerlidir. Windows 10 da ki bir emoji Windows 7 de görülmeyebilir.

Özellikle telefon üreten şirketlerin ürettiği telefonları her yıl yenilemesiyle ya da bu telefonlardaki yazılımı güncellemesiyle birlikte bu sorunun daha az görüldüğünü söyleyebiliriz. Fakat eski sürüm bir telefona sahipseniz. Karşıdaki kişinin gönderdiği emojileri görebilme olasılığınız daha da düşecektir. Bunun en az görüldüğü cihazlar ise IOS destekli cihazlardır. Çünkü IOS cihazlar daha fazla güncellemeye sahiptir.

Instagram Emoji Görememe Hatası Çözümü

Instagramda yaşanan emoji görememe hatasının çözümü olarak birkaç seçenek bulunur. Bu çözümlerden ilki yukarda da bahsettiğimiz gibi yazılım güncellemesidir. Örneğin Windows kullanıyorsanız Windowsun en son çıkan sürümüne sahip olmalısınız. Android kullanıyorsanız da en son çıkan Android sürüme geçmeniz gerekmektedir. Android işletim sistemi kullanıyorsanız ve cihazınız güncelleme almıyor ise bunun için yapılması gereken işlem root işlemidir. Fakat bu işlem tehlikeli olup telefonunuzun çökmesi gibi bazı temel sorunlara da yol açabilmektedir.

Bir diğer çözüm ise Google Play Storeden Microsoft Swift Key indirmeniz. Bunu var olan klavyenizle destekledikten sonra artık emoji görememe sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli