Sıradaki içerik:

İnstagram Hesap Çalma Yapılabilir Mi?

e
sv

İnstagram Fake Hesapların Kimin Olduğunu Bulma

10 Mart 2021 13:26
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Fake Hesapların Kimin Olduğunu Bulma

İnstagram fake hesapların kimin olduğunu bulma konusunu sizler için derliyoruz. Bilindiği üzere İnstagram üzerinden bazı kullanıcılar fake hesap açarak diğer kullanıcıları rahatsız edebiliyorlar. Bu gibi durumlarda sizi rahatsız eden kişinin kim olduğunu bulmak isteyebilirsiniz. O halde İnstagram fake hesabın kime ait olduğunu bulmamız mümkün mü?

İnstagram Fake Hesapların Kimin Olduğunu Bulma

İnstagram açmak için mail adresi kullanılmalıdır. Fake hesaba sahip kişinin hesabının e-posta adresini bulmak için şifre sıfırlama adımlarını takip ederek mail adresinden tahmin edebilirsiniz. Tahmin edebilirsiniz diyoruz çünkü bu kısımda e-posta adresi yıldızlı bir şekilde görüntülenecektir.

Unutmayın ki fake hesap açan kişi sahte bir mail adresi kullanabilmektedir. Şifre sıfırlama adımlarından bahsedelim. Giriş ekranına geldiğinizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeden direkt olarak şifremi unuttum kısmına basmanız gerekiyor.

https://instagram.com/accounts/password/  reset/ dilerseniz bu adres üzerinden de gidebilirsiniz. Bu kısımda fake hesabın kullanıcı adını yazın ve şifreyi sıfırlamak için gönderilecek olan kod için mail adresini seçin burada yıldızlı görünecektir.

Bu noktada mail adresini tahmin etmek gerekebilir. Bu kesin bir yöntem değildir. Mail hesabı eğer daha önce size mail göndermişse buradan bulabilirsiniz. Göndermemişse bu yöntemle kim olduğunu bulmak mümkün değildir.

Link Kısaltma Yöntemi

Diğer yöntemimiz ise link kısaltma yöntemidir. Bu yöntem site sahipleri, istatistikçiler, seo uzmanlarının sıklıkla kullandığı yöntemdir. Kısaltılmış linkler ne kadar açılmış, nereden açılmış, kaç kişi bu linkleri açmış gibi istatistikleri bu linklerden öğrenebilirsiniz.

Yapmanız gereken; “https://bitly.com/” adresi üzerinden giriş yapmanız ardından herhangi bir sitenin sayfasının link adresini kısaltma yapınız. Bu noktada kısaltılmış link adresini doğrudan mesaj üzerinden fake hesaba mesaj olarak atıp bu bağlantıyı açmasını sağlamalısınız. Bu linki açtığında istatistik olarak açılma sayısı, nereden açıldığı görülecektir. Bunu görebilmek için belirlediğiniz link adresinin sonuna + işareti koyarak tarayıcınıza yapıştırdığınız zaman bilgiler görünecektir.

Fake Hesap Tespit Edilebilir Mi?

Savcılık uyuşturucu, insan kaçakçılığı ve diğer büyük suçlar sebebiyle İnstagram’dan İP adresi talep edebilir. Fake hesabı bizim bulmamız ve tespit etmemiz neredeyse mümkün değildir. Sadece emniyet güçleri, siber suçlarla mücadele polisleri ve savcılık suç işlendiğini fark ettiğinde İP adresi talep edilir. Eğer sizi biri rahatsız ediyorsa şikayet edip spamlayabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli