Sıradaki içerik:

Signal Çin’de çalışmayı durdurdu

e
sv

Twitter Artık Web ve Mobil’de İkili Doğrulamayı Destekliyor

16 Mart 2021 16:18
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Artık Web ve Mobil'de İkili Doğrulamayı Destekliyor

Twitter, sosyal ağın web arayüzünde ve mobil uygulamalarda oturum açmak için etkinleştirilen iki faktörlü kimlik doğrulamasına (2FA) sahip hesaplara birden çok güvenlik anahtarı desteği ekledi.

Twitter, “Hesabınızı (ve alt) birden fazla güvenlik anahtarıyla güvenceye alın.” dedi. “Artık hem mobil hem de web üzerinde birden fazla fiziksel anahtarla kaydolabilir ve oturum açabilirsiniz.

Şirket ayrıca, diğer tüm oturum açma yöntemlerini devre dışı bırakırken, 2FA etkin hesapların birincil kimlik doğrulama yöntemi olarak güvenlik anahtarlarını kullanması için bir seçenek duyurdu.

Twitter, Yakında başka hiçbir yöntemi etkinleştirmeden, tek kimlik doğrulama yönteminiz olarak güvenlik anahtarları ekleme ve kullanma seçeneğide ekledi. Twitter, Aralık 2020’de 2FA etkin hesaplar için mobil uygulamalarda (Android ve iOS) oturum açarken güvenlik anahtarlarını kullanma desteğini ekledi.

2FA, kullanıcıların bir güvenlik anahtarı kullanmasını veya yalnızca başarılı bir şekilde kimlik doğrulaması için bir şifre girmenin üzerine bir kod girmesini gerektiren, Twitter hesapları için ek bir güvenlik katmanıdır.

Bu, parolayı tahmin ederek veya sıfırlayarak yalnızca sahibin oturum açmasını ve kötü niyetli hesabı ele geçirme girişimlerini engellemesini sağlar.

Bazı yüksek profilli Twitter hesapları geçen yıl ele geçirilmiş  olsa da, saldırganlar dahili yönetim sistemlerine erişim sağladıktan sonra 2FA’yı etkinleştirmiş olsalar da, kullanıcılar daha az karmaşık bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı daha iyi korunmak için yine de 2FA’yı değiştirmelidir.

Twitter hesabınızda 2FA’yı açmak için profil menünüze Ayarlar ve Gizlilik’e , ardından  Güvenlik ve hesap erişimine (masaüstü) veya  Hesap> Güvenlik’e  (iOS) gitmeniz  ve  İki faktörlü kimlik doğrulamayı açmanız gerekir.

Hafta sonu, Twitter,  ‘Memphis’ kelimesini tweetlerken kullanıcıların geçici olarak askıya alınmasına neden olan bir hatayı ele aldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli