Sıradaki içerik:

İnstagram Fake Hesapların Kimin Olduğunu Bulma

e
sv

Twitter Hesap Çalma Yapılabilir mi?

10 Mart 2021 13:35
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Hesap Çalma

Twitter Hesap Çalma Yapılabilir mi?  konusunu sizler için derliyoruz. Son zamanların en popülerleşen sosyal medya platformlarından biri de Twitter oldu. O halde Twitter şifre kırma, hackleme mümkün mü? Nasıl yapılıyor? Bu konuyla ilgili birkaç yöntem mevcut. Sizler için bu yöntemleri hazırladık. Aşağıda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Sorumluluk Reddi: Bu makaleyi bilgilendirme amaçlı yazıyoruz. Yapılan işlemlerde Siber Basın sorumlu değildir.

Twitter Hesap Çalma Yöntemleri

Twitter hesap çalma yöntemlerini sizler için aşağıda sıraladık;

1.Yöntem

Bu yöntemde öncelikle hesabını çalmak, hacklemek istediğiniz kişinin telefonuna sahip olmak gerekmektedir. İnternet tarayıcısından veya farklı bir Twitter uygulamasından giriş yapılmalıdır. Giriş yapılan sayfada kullanıcı adı ve şifre girmeden direkt olarak “Şifremi Unuttum” kısmına tıklamanız gerekmektedir. İşlemin devamında e-posta, telefon numarası veya kullanıcı adı istenecektir.

Bu kısımda hesabını çalmak, hacklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekmektedir ve sonrasında giriş yapmak için “Arama” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Aramanın neticesinde hesabını çalmak, hacklemek istediğiniz kullanıcının Twitter’da kayıtlı olan telefon numarasının sondaki rakamları görünecektir. Telefonunu seçip “Devam Et” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında telefona kod gelecek ve bu kod sayesinde yeni şifre oluşturabileceksiniz.

2.Yöntem

Trojen yöntemi ile hesap çalmak, hacklemek mümkün. Trojen yani virüs ile kullanıcının bilgisayarına veya telefonuna bulaşarak cihaz üzerinde istediğiniz işlemi yapabilmektesiniz. Trojen klavyede girilen her tuş, yapılan her hareket size aktarılabilir ve kullanıcının cihazına veri yükleyip veri çekebilirsiniz.

O halde Trojen nasıl bulabiliriz? Üçüncü parti yazılımlar mevcut hatta çoğu ücretli olmaktadır. Eğer yazılım dilleri hakkında bilginiz varsa C, C++ Python dilleri gibi kolay olması açısından “C” ve “C++” makine dilleri daha kolay olabilmektedir.

3.Yöntem

Phishing yani yemleme yöntemi ile Twitter hesabını çalın, hackleyin. Bu yöntemde yapmanız gereken şey sahte Fake Script kullanarak kullanıcının şifresini öğrendikten sonra hackleme işlemini yapabilmektesiniz. İlk başta phishingten kısa söz etmek gerekirse bazı fake siteler hazırlayarak veya çerez saldırında bulunarak yönlendirilen sitede kötü amaçlı yazılım yüklemesi yapılabilmektedir.

Phishing, genelde mahrem bilgiler almak için kullanılan sosyal mühendislik saldırısıdır. İnternette kısaca araştırma yaparak ücretsiz domain ve host veren siteler bulabilirsiniz ve bu sitelerin FTP kısmına Twitter fake script dosyalarını yükleyip fake script hazırlayın. Eğer kullanıcı bu fake scripte inanırsa hesap bilgileri direkt olarak size düşer. Kullanıcı şifreyi size teslim edecektir.

Twitter Hesap Çalma Yapılabilir mi? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli