Sıradaki içerik:

Twitter Hesap Çalma Yapılabilir mi?

e
sv

Twitter Hesap Koruma Yöntemleri

10 Mart 2021 13:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Hesap Koruma Yöntemleri

Twitter Hesap Koruma Yöntemleri konusunu sizler için derliyoruz. Günümüzde çoğumuzun mağdur olduğu Twitter hesap çalma hackleme konusunu sizler için hazırlamıştık. Hesabınızın daha güvenilir olmasını istiyorsanız önerdiğimiz bazı yöntemleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Gelelim en çok tartışılan Twitter hesabımı korumak için ne yapmam gerekiyor? sorusunun cevabına.

Twitter Hesap Koruma Yöntemleri

Twitter şifreniz eğer sadece yazı veya rakamlardan oluşuyorsa değiştirmeniz gerekmektedir. Şifreniz ne kadar karmaşıksa o kadar güvenilir olur. Elbette karmaşık şifreler de saldırganların sosyal mühendislikle hesapları ele geçirmesinin önüne geçemiyor.

Twitter üzerinden gönderilen “Doğrudan Mesajlar” aracılığıyla zararlı linklere yönlendirilen kullanıcılar, şifrelerini çaldırabiliyorlar.

Şifrenizi karmaşık belirlemek için muhakkak sayı, harf, karakter kombinasyonu olmalıdır ve e-posta adresinizin şifresiyle aynı olmamalıdır. Hackleyen kişinin ilk yapacağı şey Twitter hesabınıza giriş yapıp şifremi unuttum kısmına tıklayıp e-postanıza kurtarma maili istemek olacaktır. Bu sebeple ilk önce mail hesabınızın güvende olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Eğer aklınızda tutmakta zorlanıyorsanız şifre yöntecisi programlarından birini kullanabilirsiniz. Şifreniz ne kadar güçlü olsa bile bilgisayarınıza gönderilecek keylogger şifrenizi ilgili hacker’a yönlendirecektir. Bu nedenle anti-virüs programları kullanmalısınız.

Hesabınızda kesinlikle iki aşamalı kimlik tanıma yöntemlerini kullanın. Bu yöntem sayesinde hesabınız güvende olacaktır. Bu iki aşamalı kimlik tanıma yöntemleri, kullanıcı adı ve şifre girişinden sonra özel bir soruya verilen cevapla hesabınıza giriş yapabilmektesiniz.

Ya da daha güvenilir olan kullanıcı adı ve şifre girişinden sonra telefon numaranıza gelen kısa mesajdaki kodla giriş yapabilmektesiniz. Size gönderilen bağlantılara, linklere güvenmiyorsanız tıklamamalısınız. Bu mesajlardaki gerçekliğe de dikkat etmelisiniz.

Twitter’da takipçi, retweet veya favori arttırmak için kullanılan bazı uygulamaları indirmişseniz veya internet üzerinden bunlara giriş yapmışsanız hesabınızın çalınmasına neden olabilir. Hesabınız çalınmasa da arkadaşlarınıza, takip ettiğiniz kişilere spam mesajları ve reklamlar gönderen bot hesabına dönüşebilmektedir. Bu sebeple kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanız gereken uygulamalardan, sitelerden uzak durmanız gerekmektedir.

Hesabınızı özel yapmanızı önerebiliriz. Twitter ayarlarını açıp, gizlilik ve güvenliği seçin ardından Tweet’lerinizi koruyun seçeneğine basarak özelleştirin. Bu sayede hesap bilgileriniz, attığınız Tweet’ler sadece sizi takip eden kullanıcılar tarafından görüntülenecektir.

Twitter Hesap Koruma Yöntemleri konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli