Sıradaki içerik:

GitHub ProxyLogon istismarını kaldırdı

e
sv

Twitter Rusyada yavaşlatılmasına karşı açıklama yaptı!

13 Mart 2021 15:24
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Rusyada yavaşlatılmasına karşı açıklama yaptı! Rusya’nın devlet iletişim bakanı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sosyal medya platformunu siteden defalarca yasaklanmış içeriği kaldırmamakla suçlayarak Twitter’ın kullanımını hızını yavaşlatarak kısıtladığını söyledi.

Roskomnadzor servisi tamamen bloke etmekle tehdit etti ve Çarşamba günü itibariyle yasadışı içerik barındıran 3.000’den fazla gönderi olduğunu söylemişti.

Fakat uzmanların dün bildirdiği gibi, yavaşlama “t.com” içeren tüm etki alanlarını etkiledi. Ve sonuç olarak GitHub, Microsoft, Steam, Reddit ve diğerleri dahil olmak üzere binlerce kaynak etkilendi. Bugün, aynı uzmanlar ve kullanıcılar hatanın düzeltildiğini fark etti ve şimdi yavaşlama yalnızca Twitter ve kaynakları için geçerli.

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma günü başladığında, sosyal ağ temsilcileri olan biteni yorumladılar. Twitter temsilcileri medyaya şu açıklamayı yaptı :

“Rusya’da Twitter’ın içerik silme konusundaki endişeler nedeniyle kasıtlı bir yavaşlamaya (büyük ölçekli ve gelişigüzel) maruz kaldığının farkındayız. Açık konuşalım: Çocuk cinsel istismarı konusunda sıfır tolerans politikamız var. İntiharı teşvik etmek, övmek ve cesaretlendirmek ve kendine zarar vermek için doğrudan Twitter’ın politikalarına aykırıdır… Tüm dünya için açık bir İnternet taahhüdümüzü sürdürüyoruz ve İnternette kamuya açık tartışmaları engelleme ve kısıtlama yönündeki artan girişimler konusunda derinden endişeliyiz. “

Twitter Rusyada yavaşlatılmasına karşı açıklama yaptı!

Bu arada, Roskomnadzor web sitesinde “Twitter normal şekilde yavaşlıyor” ve “Roskomnadzor tarafından Twitter’da çocuk pornografisi, narkotik ve intihar içerikli yasaklanmış materyallerin kaldırılması için gönderilen talebe yanıt verilmediğine göre yeni bir mesaj yayınlandı.” Departman, şirketin yine de yukarıda belirtilen yasaklanmış bilgileri kaldırmak için gerekli tüm önlemleri” alacağını ve ardından Roskomnadzor’u bu konuda bilgilendireceğini umuyor.

Kullanıcılar ve medya, sırayla Twitter’ın hangi sağlayıcılarının yavaşladığını ve hangilerinin her zamanki gibi çalışmaya devam ettiğini izlemeye devam ediyor. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli