Sıradaki içerik:

Microsoft Mesh Nedir? Ne İşe Yarar?

e
sv

Twitter Spaces Nedir ?

04 Mart 2021 18:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Spaces nedir?

Twitter Spaces nedir? konusunu araştırdık. Twitter Spaces, ana uygulamada yeni bir özellik olarak tanıtılan ses tabanlı bir tartışma platformudur. Burada, iki veya daha fazla kişinin canlı olarak konuştuğu tartışmalar hakkında konuşabilir veya bunları dinleyebilirsiniz. Twitter, geçen yıl Aralık ayında iOS beta’da bu özelliği test etmeye başlarken, şimdi Android’de de kullanıma sunuluyor.

Bir Twitter uygulamanız varsa, birkaç kolay adımda Twitter Spaces’a katılabilirsiniz. Ancak, yalnızca belirli bir grup kişi Spaces oluşturabilir ve bir konuşma başlatabilir. Spaces, bir Clubhouse alternatifi olarak geldi ve şimdiden Android kullanıcılarına ulaştı. Twitter Spaces’ın nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Twitter Spaces Nedir ve Nasıl Çalışır?

https://twitter.com/TwitterSpaces/status/1355254078729826307?s=20

Twitter Spaces, Twitter uygulamasında bulabileceğiniz yeni bir özelliktir. Spaces, 10 adede kadar başka hoparlörle şeyler hakkında konuşabileceğiniz canlı ses odaları oluşturmanıza olanak tanır. Birkezoda oluşturulur, canlı olduğu sürece herkesin katılmasına açıktır. Oda sona erdiğinde, herkese açık olmayacak.

Platform aktif olarak sesi bir ifade aracı olarak dahil etmeye çalışıyor. Son birkaç ay içinde, Twitter’da sesli Tweetlerin ve sesli mesajların etkinleştirildiğini gördük. Bu özelliklerle ilgili tüm bilgileri aşağıdaki bağlantılardan okuyabilirsiniz.

Hala test aşamasındadır, bu nedenle yalnızca seçilen kişiler kendi Alanlarını oluşturabilir. Oda sahibi en fazla 10 kişiyi konuşmaya davet edebilir, ancak dinleyici sayısında veya Twitter Alanlarının süresinde bir sınır yoktur.

Yeni Twitter özelliğine erişirseniz, onu nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Yeni bir Twitter Alanı oluşturmak için Twitter uygulamasını açın ve ‘oluştur’ (tüy simgesi) düğmesine uzun basın. Şimdi en soldaki Spaces simgesine dokunun. Bu, Spaces görüşmenizi başlatacak ve 10 kişiye kadar konuşmaya davet edebileceksiniz.

İOS özelliği bir süredir çıkmıştı ve Twitter Spaces Android şimdi tanıtıldı. Bu, şirketin hızlı gelişimini gösterir ve herkesin yakında bir Spaces odası oluşturabileceğini garanti eder.

Twitter Spaces SSS

Twitter Alanımı kimler görebilir ve katılabilir?

Twitter Stüdyoları herkese açıktır, böylece herkes Twitter alanınızı görebilir veya dinleyebilir. Ancak, bir Alandaki hoparlör sayısını sınırlayabilirsiniz.

Twitter Alanımı nasıl kontrol edebilirim?

Twitter Alanınıza hoparlör ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayrıca başkalarını bildirebilir ve engelleyebilirsiniz.

Twitter Stüdyolarında kaç kişi konuşabilir veya dinleyebilir?

Bir Twitter Alanında en fazla 10 kişi konuşabilir. Dinleyici sayısında sınır yoktur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli