Sıradaki içerik:

openSUSE Leap 15.3 Beta Çıktı

e
sv

Twitter Spaces vs Clubhouse: Hangisi Daha İyi

06 Mart 2021 14:03
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Spaces vs Clubhouse

Twitter Spaces vs Clubhouse konusunu sizler için derledik. Clubhouse alternatifi olarak Twitter Spaces, sosyal ses sohbet için hoş bir ek olarak geldi. Bununla birlikte, Spaces, hem iOS hem de Android için mevcut olduğundan Clubhouse’a göre bir üstünlüğe sahiptir. Clubhouse hala iOS kullanıcı tabanı ile mücadele ederken, Twitter Spaces burada android kullanıcılar içinde oldu.

Her iki uygulamanın özellikleri, arayüzü ve çalışması oldukça benzer. Twitter Spaces hakkında tüm öğrenebilirsiniz burada. İşte Twitter Spaces’ın Clubhouse alternatifi olmasının 5 nedeni.

Twitter Spaces Vs Clubhouse Hem Android Hem İOS’da Var !

https://twitter.com/TwitterSpaces/status/1355254078729826307

 

Twitter Spaces’ın Android’de bir Clubhouse alternatifi olmasının birçok nedeninin ilkidir. Bir yandan, Spaces, herkesin Twitter uygulamasını kullanarak bir alana katılabileceği bir deneme aşamasındadır. Öte yandan, Clubhouse’un bu parçayı yazarken Android uygulaması yok.

Doğal olarak, Twitter Spaces burada avantaja sahip, çünkü platform Clubhouse’dan önce geniş Android pazarına girmeyi başardı.

Daha Fazla Kullanıcısı Var!

Twitter Spaces, çok sayıda kullanıcı olması nedeniyle sağlam bir Clubhouse rakibi. Telefonunuzda bir Twitter hesabınız ve Twitter uygulamanız varsa, Twitter Spaces’a katılmaya hazırsınız demektir. Şimdilik çoğu insan yalnızca dinleyici olarak katılabilir, ancak Clubhouse’dan çok daha kapsayıcıdır. Twitter Spaces’taki kullanıcılar, yalnızca bir sesli tweet kaydetmeyi ve diğerlerinin görmesi için bırakmayı da seçebilir.

Twitter Spaces Daha Çok Kişiye Hitap Ediyor !

Yalnızca davetli iOS’a özel Clubhouse ile karşılaştırıldığında, Twitter Spaces daha kapsayıcıdır. Sadece hem Android hem de iOS’ta mevcut değil, katılmak için herhangi bir davete ihtiyacınız yok. Twitter Spaces’ı Twitter’da takip edebilirsiniz ve hazırsınız.

İOS için Clubhouse

Twitter Spaces’ın harika bir Clubhouse alternatifi olmasının bir başka nedeni de bunun için özel bir uygulamaya ihtiyacınız olmamasıdır. Spaces, mevcut Twitter uygulamasında bulunan yeni bir Twitter özelliğidir, böylece bir Stüdyoya katılabilir, dinlemeye devam edebilir, küçültebilir ve yayınınızda gezinmeye devam edebilirsiniz.

Spaces’ta Emojiler Var

Clubhouse hayranları için bir anlaşma olmasa da, konuşmadan ifade edebilmek her zaman iyidir. Dinleyen ve sözlü geri bildirim vermek istemeyen veya veremeyen herkes için, Twitter Spaces sizi ele alır. Emojileri bir Twitter alanında paylaşabilirsiniz.

Emojiler de hoş bir dokunuş çünkü ekranı biraz daha canlı hale getiriyorlar. Instagram Live’da dinlerken yorumları ve emojileri görmek genellikle sohbete biraz sıcaklık katar.

Twitter Spaces Vs Clubhouse Gizlilik Üzerine Hangisi Daha İyi

Spaces’ın Clubhouse’u geride bıraktığı başka bir alan. Kişilerinizi Twitter’a bağlama veya bağlamama seçeneğiniz var ve yine de Spaces’ı kullanabilirsiniz. Kulüp binası, sadece iki daveti paylaşmak için tüm kişileri bağlamanızı ister.

Kişiler ekledikten sonra, Clubhouse’a katıldıklarında bazı hoş olmayan tanıdıklardan da haberdar oluyorlar. Çoğu durumda o kadar da büyük bir anlaşma olmasa da, Clubhouse iletişim bağlantılarını tamamen isteğe bağlı tutabilirdi.

Twitter Spaces’i Daha İyi Yapan Nedir?

Hiçbir uygulama kusursuz değildir, bu nedenle Clubhouse’un eğrinin önünde olduğu noktalar da vardır. Twitter Spaces vs Clubhouse olarak görürsek, Twitter Spaces bir Clubhouse alternatifidir, ancak burada Clubhouse öne çıkmaktadır.

Herkes Oda Açabilir !

Twitter herkesin sohbeti dinlemesine izin verirken, Clubhouse herkesin kendine ait bir oda açmasına izin veriyor. Twitter’daysanız, muhtemelen Twitter Spaces’taki diğer insanları dinleyebilirsiniz. Clubhouse’taysanız, birkaç basit adımda kendi odanızı veya hatta bir kulübü kurabilirsiniz.

Gerçek Kişiler Gerçek İsimler

Dediğim gibi, hiçbir uygulama kusursuz değildir, ancak gerçek kullanıcı isimleri söz konusu olduğunda Clubhouse üstünlüğe sahiptir. Twitter sahte isimler ve çeşitli zorbalarla dolu olsa da, Clubhouse’daki insanların çoğu gerçek isimler kullanıyor çünkü uygulama ismini kolayca değiştirmene izin vermiyor.

Bu da bir rahatsızlık olsa da, gerçek isimleri ve profil resimlerini görebilmeniz etkileşimi çok daha insani hale getirir. Clubhouse’da da sahte hesaplar var, ancak Twitter’ın rakamlarına kıyasla çok daha az.

Twitter Spaces, Android’de bir Clubhouse alternatifi iken, Clubhouse ses odaları için özel olarak oluşturulmuştur. Her iki uygulamanın da benzer özellikleri ve arayüzleri var, ancak farklı hedefleri var. Twitter, Spaces’ı yeni bir özellik olarak eklerken, Clubhouse bağımsız bir uygulamadır. Kullanımımıza dayanarak, her ikisinin de boyuna olduğunu söyleyebiliriz ve kullanıcılar bunlardan biriyle gitmek için zor bir seçim yapacaklar.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli