Sıradaki içerik:

Bilgisayar korsanları Tesla ve Cloudflarede güvenlik kameralarına erişim sağlıyor!

e
sv

WhatsApp bazı iPhone modellerinde desteğini kesiyor!

10 Mart 2021 22:26
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp bazı iPhone modellerinde desteğini kesiyor! WhatsApp artık eski iPhone’larda çalışmayacak.

Gizchina portalından WABetaInfo araştırmacılarına atıfta bulunarak, iOS 9 yüklü iPhone akıllı telefon sahipleri, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ı kullanma imkanını kaybedeceklerini bildirdi.

Uygulamanın 2.21.50 numaralı beta sürümü, messenger’ın artık iOS 9’lu cihazları desteklemeyeceğini söylüyor. Apple’ın işletim sisteminin bu sürümü 2015’te yayınlandı ve son güncellemesini Temmuz 2019’da aldı. İPhone 4 ve iPhone 4S gibi iPhone modellerinde görüldü.

Eski iPhone’larda işin sonlandırılmasına ilişkin bilgiler yalnızca messenger’ın beta sürümünde mevcut olduğundan, desteklenen işletim sistemlerine ilişkin bilgiler henüz resmi WhatsApp web sitesinde güncellenmemiştir.

WhatsApp bazı iPhone modellerinde desteğini kesiyor!

Ayrıca WhatsApp 2.21.50’nin beta sürümünde başka önemli yenilikler de keşfedildi. Özellikle arşivlenmiş sohbetler bölümündeki güncellenmiş arayüzden bahsedebiliriz. Bu bölüm yalnızca arşive önceden herhangi bir görüşme yerleştirmiş olan kullanıcılar tarafından görülebilir. Bu sohbetler her zaman en üstte sabitlenecek ve yeni mesajların veya bahsedenlerin bildirimleri varsayılan olarak “sessize alınacak”. Önceden, bu tür sohbetlerdeki yeni bir mesaj, sohbeti arşivden otomatik olarak kaldırarak yeniden etkin hale getiriyordu.

Ek olarak, WhatsApp yönetimi bulutta depolanan yedeklenmiş sohbetlerin gizliliğini artırmak için çalışıyor. Artık kullanıcı, yedekleme işlevini kullanarak yazışmaları her geri yüklemesi gerektiğinde istenecek bir şifre belirleyebilecek. WABetaInfo ekran görüntülerine göre, şifre en az 8 karakter içerecektir. Aynı zamanda WhatsApp, “unutulmuş gizli kombinasyonları geri getirmeye yardımcı olamayacakları” konusunda uyarıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli