Sıradaki içerik:

Android Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

e
sv

WhatsApp Gizlilik Politikası Güncellemesi Yeniden Mi Geliyor ?

19 Şubat 2021 18:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp gizlilik politikası

WhatsApp gizlilik politikası güncellemesini yeniden yayınlıyor. WhatsApp gizlilik politikası güncelleme tartışması geri döndü. Bunun nedeni, şirketin bir kez daha güncellemeyi sunmaya çalışması. Bu sefer çok daha net olmasına rağmen, politikalar hemen hemen aynı kalıyor ve sorular cevapsız kalıyor.

WhatsApp Gizlilik Politikasını Yeniden Yayınlayacak !

Şirket geçmişte ikinci bir piyasaya sürme girişiminde bulunacağını duyurmuştu. WhatsApp işletmesi için WhatsApp gizlilik politikası güncellemesini zaten bildiğimizden, bunlar hakkında ayrıntılı olarak buradan okuyabilirsiniz . Yeni olan şu ki, WhatsApp bu kez politika hakkında pişmanlık duymuyor ve sonundan itibaren açıklamalar yayınladı. İşte bununla ilgili bilmeniz gereken her şey.

Bu sefer gördüğümüz en önemli şeylerden biri, WhatsApp’ın şartlarını güncelleme biçiminde bir tutum değişikliği. Yakında WhatsApp‘ta yeni gizlilik politikasını açıklığa kavuşturan afişler göreceksiniz. Geçmişte de WhatsApp statüsünün yeni hizmet şartlarını savunduğunu gördük.

İşletme Hesaplarına Güncelleme Gelecek !

Yeni politika büyük ölçüde yalnızca WhatsApp işletme hesapları için geçerli olsa da, bir işletme hesabıyla sohbet ettiğinizde izninize ihtiyaç duyuyor. WhatsApp’a göre, yeni politika, işletmelerin platformlar arasında envanteri yönetmek için Facebook’u kullanmasına izin veriyor. Ayrıca, WhatsApp işletme hesabı sahiplerinin bazı sorgular için otomatik yanıtlar üretmesine izin verecektir.

Örneğin, cep telefonu numaranızla sinema bileti rezervasyonu yaptığınızda, artık bu biletleri WhatsApp üzerinden alabilirsiniz. Otomatik olarak oluşturulmuş bir mesajdır ve bu biletleri gelen kutunuzdan kullanabilmeniz uygundur. Bu değişikliklerin yanı sıra, doğrudan işletmelere veya müşterilere hitap eden pek bir şey yok.

Bununla birlikte, Facebook’un WhatsApp’a sahip olması, WhatsApp verilerinizin Facebook’taki reklamları hedeflemek için kullanılacağı anlamına da geliyor. Bunun basit bir örneği, WhatsApp’ta bir işletmeyle etkileşim kurduğunuzda, Facebook ve Instagram’da benzer “alakalı” reklamları görme olasılığınız olabilir.

Bunun yanı sıra bir çok kişi Telegram ve diğer uygulamalar yönlenmeye başladı. Bu sefer WhatsApp uygulaması daha mı çok kullanıcı kaybedecek merak konusu.

Kaynak : https://fossbytes.com/whatsapp-privacy-policy-update-take-2/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli