Sıradaki içerik:

Rusya Twitter’ın Hızını Yavaşlattı !

e
sv

Youtube ABD Adsense Vergi Bilgileri Nasıl Gönderilir?

11 Mart 2021 17:44
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Youtube ABD Adsense Vergi Bilgileri Nasıl Gönderilir?

Youtube ABD Adsense Vergi Bilgileri Nasıl Gönderilir? konusunu sizler için derliyoruz. Son zamanlarda YouTube, Google’ın ABD dışındaki içerik oluşturuculara yapılan ödemelerden vergi keseceğini duyurdu. Google , “ABD İç Gelir Yasası Bölüm 3” nedeniyle içerik oluşturucuların YouTube kazançlarında yeni vergi değişikliklerini duyurdu. Koda göre, Google’ın reklam görüntülemeleri, süper sohbetler, YouTube Premium, Super sticker veya kanal üyelikleri yoluyla ABD’deki izleyicilerden kazanç elde eden içerik oluşturucuların vergi bilgilerini toplama “sorumluluğu vardır”.

Bu nedenle, dünyanın her yerinden içerik oluşturucular ABD vergi bilgilerini 31 Mayıs 2021’den önce AdSense’e vermekle yükümlüdür. YT İçerik Oluşturucuları ABD vergi bilgilerini son tarihten önce Google Adsense’e sağlamazsa, Google yalnızca dünya genelindeki toplam kazançlarının% 24’ünü düşecektir. ABD kazançları. Bu nedenle, bir içerik oluşturucu olarak, vergi bilgilerinizi mümkün olan en kısa sürede Google AdSense’e göndermelisiniz.

Youtube ABD Adsense Vergi Bilgileri Nasıl Gönderilir?

 1. Öncelikle, YouTube Kanalınızla bağlantılı Google AdSense hesabına giriş yapın.
 2. Ardından, Ödemeler’e tıklayın.
 3. Ayarları Yönet seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın.
 4. Ödemeler bölümünün altında, Amerika Birleşik Devletleri vergi bilgileri seçeneğini tıklayın.
 5. Vergi bilgisi ekle’yi tıklayın ve ilerlemek için Gmail hesabı şifrenizi onaylayın.
 6. Şimdi, bağımsız bir içerik oluşturucuysanız “Bireysel” i ve bir şirketseniz “Bireysel Olmayan / Tüzel Kişi” yi seçin.
 7. ABD vatandaşı değilseniz veya ikamet etmiyorsanız ‘Hayır‘ı tıklayın.
 8. W-8BEN ve W-8ECI formları arasından seçim yapın. (Yalnızca Google Reklam geliri üzerinden kazanan bireysel bir içerik oluşturucuysanız W-8BEN’i seçin)
  Not: W-8BEN, vergi anlaşması avantajlarını talep etmek için kullanılacak ABD dışındaki bireyler içindir. W-8ECI formu ise ABD dışındaki ticari kuruluşlar veya ABD gelir vergisi beyannamesi veren ve ABD ticaretinden veya ticari faaliyetlerinden kazanç sağlayan kişiler içindir.
 9. Şimdi, menşe ülke, Vergi Kimlik Numarası, adres vb. Gibi ayrıntıları doldurun.
  Not: Vergi anlaşmasını talep etmek için Yabancı Vergi Kimlik Numarasını vermelisiniz. Vergi anlaşmasına hak kazanırsanız, ABD’li izleyicilerden kazandığınız paradan% 15 vergi ödemeniz gerekir. Ancak, uygun değilseniz, % 30 vergi ödersiniz.
 10. Vergi anlaşması talep ediyorsanız, Hizmetler (AdSense), Sinema Filmi ve TV (YouTube, Google Play), Diğer telif hakkı (YouTube, Google Play) gibi sizin için geçerli olan gelir türlerini kontrol edin.
 11. Son olarak, belgenizi önizleyin ve sertifika bölümüne geçin.
  Not: Formu göndermeden önce, tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmak için önizlemeniz gerekir.

Bu kadar; ABD vergi formunuz birkaç gün incelenecek. Belgede verilen bilgiler doğruysa, Google buna göre ABD gelir vergisi alacaktır. Ancak, formdaki herhangi bir bilgi yanlışsa, formu 30 gün sonra yeniden göndermeniz gerekir.

ABD vergi formunu doldurmadan önce aşağıdaki bağlantılara bir göz atın:
1. ABD vergi bilgilerinizi Google’a gönderme
2. ABD Vergi Mükellefi Kimlik Numarası Gereksinimi
3. YouTube kazançları için ABD vergi gereksinimleri
4. Vergi Stopaj Türleri

Youtube ABD Adsense Vergi Bilgileri Nasıl Gönderilir? konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli