Sıradaki içerik:

İCloud web sitesinde XSS güvenlik açığı bulundu

e
sv

Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

31 okunma — 21 Şubat 2021 15:03
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır?  konusunu sizler için derliyoruz. Bağlantınız yavaşsa, YouTube videolarını izlemek bir kabustur. Bir videoyu açtığınız anda, otomatik olarak bir kalite seçer ve video verilerini indirmeye başlar. İnternet bağlantınız yeterince hızlı olmadığı için görebildiğiniz tek şey YouTube oynatıcınızda bir arabelleğe alma simgesidir. Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır? bir bakalım.

Google Chrome’da YouTube Otomatik Oynatma özelliği nasıl durdurulur?

ImprovedTube programı ile , YouTube’da video otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak için bir Chrome uzantısıdır. Pek çok kişinin YouTube’daki otomatik oynatma özelliğini gerçekten sevmediği gerçeği düşünüldüğünde bu çok ihtiyaç duyulan bir şey. 

Uzantıyı yükledikten sonra, adres çubuğunun sağ tarafında bir oynat düğmesi görünecektir Şimdi, YouTube.com’u ziyaret edin ve oynat düğmesi kırmızıya dönecektir. ImprovedTube’da bulunan bazı yararlı seçenekler şunlardır. 

YouTube Otomatik Oynatmayı Devre Dışı Bırakma

Bunu yapmak için, kırmızı oynat düğmesine tıklamanız ve ardından Oyuncu Ayarlarına gitmeniz gerekir. Orada, Otomatik Oynatma Devre Dışı’nı seçmeniz gerekir. Şimdi YouTube sayfasını yeniden yükleyin. Çalışıp çalışmadığını görmek için herhangi bir videoyu tıklayabilirsiniz.

Not: Video, otomatik oynatma devre dışı bırakıldığında bile arabelleğe alınacaktır. Oynatmayı başlatmak için tıklayabilirsiniz.

Varsayılan video kalitesini ayarlayın

Oynatıcı ayarlarında, Video kalitesini de ayarlayabilirsiniz. Yavaş bir bağlantıdaysanız 360p’yi seçebilirsiniz. Video kalitesini ayarladıktan sonra YouTube sayfasını yeniden yükleyin.

Oynatma Listesini Otomatik Oynatmayı ve Sıradaki Otomatik Oynatmayı Durdur

Bir video izlediğimizde, yanında bir “sonraki” video listesi belirir. Bu otomatik oynatılan videoları, ImprovedTube’daki Oynatma Listesi Ayarlarında devre dışı bırakabilirsiniz.

Benzer şekilde, diğer seçenekleri keşfedebilir ve YouTube deneyiminizi özelleştirebilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli