e
sv

18GB RAM’li Akıllı Telefon Çıkıyor !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon pazarının yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi ilginç girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Son dönemde teknik donanım bakımından geliştirdiği modellerle dikkat çeken Xiaomi şimdi de tam 18GB RAM’e sahip yeni bir model üzerinde çalışıyor.

Xiaomi’nin Rusya ofisinde çalıştığını iddia eden “Ryhmie” isimli bir kullanıcı tarafından sızdırılan raporlara göre Xiaomi Otix Phone 18GB RAM’le gelecek.

18GB RAM’li akıllı telefon olur mu demeyin! Xiaomi yaparsa olur!

Ryhmie isimli sosyal medya kullanıcısının paylaştığı raporlara göre Xiaomi şu sıralar üst segmente hitap eden yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor. İsminin Otix Phone olacağı iddia edilen yeni Xiaomi modeli tam 18GB RAM kapasitesine sahip olacak. Peki bu iddia ne kadar doğru?

Ryhmie telefonda Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinin kullanıldığını söylüyor. İşte işler tam olarak bu noktada karışıyor. Çünkü hali hazırda Snapdragon 865 16GB RAM’e kadar destekliyor. Yani SD865 kullanıp da 18GB RAM koymak teknik olarak mümkün değil. Eğer buradaki yonga seti henüz resmiyet kazanmamış olan Snapdragon 865+ ise durum değişebilir.

Sonuç olarak Xiaomi’nin 18GBRAM’e sahip gizemli bir model üzerinde çalıştığını biliyoruz. Lakin bir telefonda şimdilik bu kadar yüksek kapasitelerde RAM’e gerek var mı o da ayrı bir soru işareti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli