Sıradaki içerik:

Microsoft Daha İyi Donanım Güvenliği İçin Pluton İşlemciyi Duyurdu

e
sv

2022 Honda Civic Prototipi Açıklandı: İşte Detaylar

187 okunma — 21 Kasım 2020 13:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2022 Honda Civic Prototipi Açıklandı: İşte Detaylar

2022 Honda Civic, otomobil üreticisi ABD’de en çok satan sedanının prototipini ortaya çıkardığında, Honda Civic’in 11. nesli ve 2021 ilkbaharının sonlarında yollara çıkacak.

Honda, prototipler daha çok üretime hazır modeller gibi olduğu için genellikle konsept otomobiller yerine prototipler piyasaya sürüyor. Bununla birlikte, otomobil üreticisi hala üretim modelinin resimlerden farklı olabileceğini söylüyor.

Dün, otomobil üreticisi 11. nesil Honda Civic’in ilk bakışını Twitter tanıtıcısı aracılığıyla paylaştı. Yaklaşan Honda Civic için ilk etkinlik olmasına ve gösterilen resimler prototip olmasına rağmen, bazı önemli tasarım değişikliklerini görmek için yeterli.

2021 modeline benzer şekilde, yeni Honda Civic serisinde Civic sedan, Hatchback, Si ve Type R yer alacak.

Ancak 2021 Honda Civic’ten görünüş açısından oldukça farklı. Biraz keşfe çıkalım ve yeni Honda Civic’teki yenilikleri görelim.

2022 Honda Civic Prototip Vs 2021 Honda Civic

Honda Motor Company

Resim: Honda Motor Company

Dış Değişiklikler

Önceki neslin aksine, 2022 Honda Civic biraz daha az agresif ve tasarımda daha olgun görünüyor. Ancak yine de her zamanki gibi sportif ve kaslı görünüyor.

Otomobil üreticisi, 2022 Honda Civic’in sofistike yeni stil, yükseltilmiş gövde ve şaseye kavuştuğunu söylüyor.

2022 Honda Civic

2022 Honda Civic

Biraz daha spesifik olursak, yeni Honda Civic’in kaputu 2021 modelinden daha alçak ve uzun görünüyor. Sütunlar ve ön cam da biraz geriye doğru itilerek kaputun daha uzun olmasına katkıda bulunuyor. Dahası, C sütunu biraz daha alçak görünerek daha lüks bir sedan gibi görünmesini sağlıyor.

Önden bahsedersek, yeni Civic şimdi alt tamponda mevcut modelde bulunmayan altıgen bir ızgara sergiliyor. Farlar mevcut nesilden daha ince ve daha temiz.

Arka profile doğru hareket eden arka lambalar, özel C şeklindeki farlardan ilham alıyor. Ancak, 2021 Honda Civic’e kıyasla biraz daha yumuşak ve keskin görünüyor.

İç Kısım Değişiklikleri

Prototip görüntülere göre bilgi-eğlence ekranının ve AC havalandırma menfezlerinin konumu artık farklı diyebiliriz. Otomobil üreticisi yüzer bir ekran tanıttı ve hemen altında AC havalandırma delikleri gösterge paneli boyunca gerilmiş görünüyor.

2022 Honda Civic (Sol), 2021 Honda Civic (Sağ)

2022 Honda Civic (Sol), 2021 Honda Civic (Sağ)

Mevcut 2021 modelinde, AC havalandırma delikleri ön panelin üstünde ve HD ekran orta konsolda onun altına yerleştirilmiş.

Ek olarak, bardaklık artık vites koluna bitişikken, mevcut nesilde şanzıman çubuğundan önce. Bununla birlikte, iç kapı kolları ve elektrikli cam düğmeleri hemen hemen aynı görünüyor.

Dahası, yeni iç mekan, önceki modeldeki çift tonlu iç mekan yerine tamamen siyah bir temaya sahip görünüyor.

Güç aktarma 

Şu an itibariyle, otomobil üreticisi yalnızca 11. nesil Civic’in görünümünü açıkladı. Yine de kaputun altında neyin yeni olacağını duyurması gerekiyor.

Çok erken olmasına rağmen, aynı motor serisini de bekliyoruz. Bununla birlikte, otomobil üreticisi onları daha verimli ve güçlü hale getirmek için birkaç değişiklik yapabilir veya motorları farklı bir şekilde ayarlayabilir.

2022 Honda Civic Fiyat

Benzer şekilde, Honda da fiyatlandırma konusunda sıkı tuttu. Ancak mevcut modelin fiyatı 21.050 $ ‘dan başlıyor. 2022 Honda Civic’in başlangıç ​​fiyatının 22.000-23.000 dolar civarında olacağını umuyoruz.

Otomobil üreticisi sadece bir prototip görüntüsü ortaya çıkardığından, 2022 Honda Civic teknik özelliklerinden bazıları lansman sırasında değişebilir.

Bunun dışında Honda, bir basın açıklamasında yeni Civic’in ilk kez bir dijital çizgi artı aktif ve pasif güvenlik sistemi aldığını söyledi.

 

Kaynak : https://fossbytes.com/2022-honda-civic-prototype-2021-model-comparison/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli