Sıradaki içerik:

Trump’ın Seçimler İçin Oluşturduğu Kampanya Sitesi Hacklendi

e
sv

Android Uygulama Geliştiricilerine Dört Kural Geldi !

194 okunma — 28 Ekim 2020 13:56
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Play Store, Dört Kuralı İhlal Ederseniz Android Uygulamaları Kaldırılacak !

Andorid uygulama geliştiricilerine dört kural getiren Google Play Store, dört kural ihlal edilirse android uygulamaları kaldıracağını söyledi.  Eylül ayı itibarıyla 2,7 milyondan fazla uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Doğal olarak, bu uygulamalar arasında bazı kötü niyetli veya aldatıcı uygulamaların da olduğu belirtiliyor.

Kısa bir süre önce Google, Google’ın veri toplama politikalarını ihlal ettiği için üç çocuk Android uygulamasını kaldırdı. Üç uygulama toplu olarak 20 milyondan fazla indirildi. Bundan önce Google, Joker kötü amaçlı yazılımından etkilenen 17 kötü amaçlı uygulamayı kaldırdı.

Google, bunu engellemek için geliştiricilerin , Android uygulamaları için sınırları belirleyen Google Play Geliştirici Politikaları  ve  Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi’nden daha fazla bilgi sahibi olmalarını istiyor.

Ekim ayında politika uyumluluğunu inceledikten sonra Google , uygulamalarını Google Play Store’dan attıran geliştiricilerin en yaygın dört uygulama ihlalini veya “hatalarını” özetledi .

Android Uygulama Geliştiricilerine Dört Kural Geldi İşte O Kurallar

Bu Dört Kural İhlal Edilirse Uygulamalar Kaldırılacak !

Kullanıcıları Play Store’daki diğer uygulamalara geri götüren bağlantılar:

Google’a göre, kullanıcıları bir düğmeye veya menüye dokunmanın onları başka bir uygulamaya yönlendireceği konusunda açıkça bilgilendirmemek büyük bir kırmızı çizgidir. Teknoloji devi , “Bu netlik olmadan, uygulamalar aldatıcı / gizlenmiş reklamlara sahip olmak için zorlanabilir” dedi.

Geliştiriciler aldatıcı olarak işaretlenmekten kaçınmak için uygulamalarında Daha Fazla Uygulama, Keşfet, Diğer uygulamalara göz at vb. Kelimeler kullanabilir.

Spam içerikli uygulamalar :

 

Birçok Android uygulaması, Google Play Store’daki uygulama açıklamalarını tekrar eden anahtar kelimeler ve gereksiz metinlerle dolduruyor.. Geliştiriciler bunu Play Store’da daha keşfedilebilir olmak için yapıyor. Ancak bu, Google’ın gözünde Mağaza Girişi ve Promosyon politikasını ihlal ediyor.

Geliştiriciler, “kullanıcının okunabilirliği ve anlayışı için tasarlanmış ve optimize edilmiş net bir uygulama açıklaması” yazarak bundan kaçınabilir .

Terk edilmiş ve bozuk uygulamalar silinecek !

En iyi Android uygulamalarının en iyileri bile sürekli güncelleme ve hata düzeltmeleri gerektirir. “Terk edilmiş ve bakımsız uygulamalar genellikle kullanıcı deneyimi sorunları yaratır” ve bu nedenle Google Play’in minimum işlevsellik politikasını ihlal eder. Geliştiriciler, bu tür uygulamaları yayından kaldırarak veya sorunları düzelttikten sonra yeniden yayınlayarak bu ihlali önleyebilir.

Uygulamalar ve Web Görünümü

Yalnızca mevcut web sitelerinin web görünümleri olan uygulamalar Google’ın “Web görünümü spam’i” olarak kabul edilir; bu nedenle, Google Play Store’da bunlara izin verilmeyecektir. Bu tür uygulama gönderimleri, bir web sitesine trafik çekmek için tasarlanmıştır ve kullanıcıya gerçek bir değer sağlamaz.

Google, web sitesinde zaten mevcut olandan daha fazlasını sağlayabilecek değerli bir Android uygulaması oluşturmanızı önerir. Şirket ayrıca geliştiriciler için bir ‘ Webview Spam ‘ kursu hazırladı.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli