Sıradaki içerik:

GitHub’da En İyi 5 YouTube-dl Alternatifi

e
sv

Apple Arama Motoru Yapmaya Hazırlanıyor !

28 Ekim 2020 14:22
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Arama Motoru Yapmaya Hazırlanıyor !

İPhone üreticisinden yeni bir hareket, her yıl Google’a ödediği milyarlarca dolar tasarruf sağlamak için  Apple arama motoru yapmaya hazırlanıyor. Evet, bunca yıldan sonra, raporlar Apple’ın nihayet hayranları için bir Google Arama alternatifi üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Hareket, şirketin son zamanlarda karşı karşıya kaldığı anti-tröst yangının bir sonucu olarak görülüyor. Google, Facebook ve Amazon ile birlikte Apple, müşteri tabanını ve karını artırmak amacıyla pazar rekabetini yok etmek için tekel konumunu kullanmakla suçlanıyor. Bu amaçla, Apple-Google arama motoru anlaşması bugünlerde gündemdeki bir konu haline geldi.

Apple Arama Motoru Yapmaya Hazırlanıyor !

Apple’ın kendi arama motorunu yaratması, Google’ın gelir akışına büyük bir darbe olacak çünkü Apple arama devine  yılda 12 milyar dolar ödeme yapıyor.

Bununla birlikte, yetkililer tartışmalı anlaşmanın fişini çekmeyi başarırsa, çalışmalardaki Google Arama alternatifi bir geçici çözüm olabileceği düşünülüyor.

Google Arama Alternatifini Bir Tek Apple Oluşturabilir  !

iPhone’un varsayılan web gezgini Applebot, web’in olabildiğince çoğunu indekslemeye çalışırken öncekinden daha aktif olduğu belirtildi.

Şirket, AI çabaları ve Siri ses asistanı üzerinde çalışması için birkaç yıl önce Google’ın Arama Başkanı John Giannandrea’yı işe aldı. Ancak, Giannandrea’nın bir arama motoru oluşturma deneyiminden de yararlanabilir ayrıca Apple  arama mühendisleri için iş ilanları yayınlıyor.

Genel olarak, Apple’ın Google’ın Google’la rekabet edebilecek bir arama motoru oluşturmak için yeterli kaynağa sahip olduğuna inanılıyor. Bu, on milyarlarca web sayfasını dizine ekleyebilen ve kullanıcı sorgularını neredeyse hiç zaman kaybetmeden işleyebilen sağlam bir arka uç altyapısı oluşturabilen gelişmiş bir tarayıcı oluşturmayı söyleniyor.

Bununla birlikte, tüm bunların söylenmesi yapmaktan daha kolaydır ve Apple’ın gerçekten bir Google Arama motoru rakibi oluşturup oluşturmadığını veya kendi cihazları için bir geçici çözümle sonuçlanıp sonuçlanmadığını yalnızca zaman gösterecektir. Bakalım yeni bir arama motoru olacak mı merak konusu.

Kaynak : https://fossbytes.com/apple-finally-working-on-google-search-alternative-report/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli