Sıradaki içerik:

En İyi YouTube Video İndirme Uygulamaları [2021]

e
sv

Apple M2 Çıkış Tarihi ve Ayrıntılar

02 Şubat 2021 18:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple M2 Çıkış Tarihi

Apple M2 Çıkış Tarihi Ne Zaman ? Apple M1 çipi çıktı ve şu anda şirket MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac Mini için özel silikonuna geçti , ancak daha fazlası var. Apple’ın halihazırda M1 çipi olan Apple M2’nin halefi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu, Mac serisi için yeni nesil M serisi yonga seti olacak ve kullanıcılara seçim yapabilecekleri daha fazla seçenek sağlayacak.

Apple’ın ve Intel’in yabancılaşmasının hikayesi, Apple’ın önümüzdeki yıllarda Mac serisini kendi özel silikonuna geçirmeyi planlamasıyla hala ortaya çıkıyor. Apple, tümüyle Intel serisini çalıştırırken, i3, i5 ve i9 yongalara kadar olan modeller sunuyordu. Artık Apple M1 yongası güçlü bir işlemci olabilir ve şirket, yongayı sunduğu üç farklı modele göre uyarlamış durumda.

Apple M2 Beklentiler Neler

MacBook Air temel varyantındaki M1 çipi, sekiz yerine yedi GPU çekirdeğiyle birlikte gelir. Fan sayesinde, tüm GPU çekirdeklerinin etkin olduğu MacBook Pro’daki aynı M1 biraz daha güçlü olabilir. M2’nin tüm dizide hemen yerine geçmek yerine M1’in yanında çalışmasını bekleyebiliriz. Sonunda, iki işlemci varyantlı hem MacBook Air hem de MacBook Pro’lara ve ardından M1’i giriş seviyesi bir yonga olarak sunan tüm seriye ve M2’nin daha yüksek performans sağladığına bakabilirdik.

Şimdiye kadar, raporlar çipin şu anki ile aynı 5nm mimaride tasarlanacağını gösteriyor. Onunla birlikte gelecek olan yeni Mac serisine performans artışı sağlaması bekleniyor. Görünüşe göre şirket, çekirdek sayısını da artırmayı planlıyor. GPU için Apple M2 özelliklerinin 128 çekirdeğe kadar çıkabileceği bildiriliyor. Görünüşe göre şirket halihazırda 16 veya 32 çekirdekli çipleri test ediyor.

Apple M2 Çıkış Tarihi

Cupertino devi, Apple M2’nin çıkış tarihi ve teknik özellikleri hakkında konuştu. MacBook’ların ve Mac Mini’nin artık kendi silikonu üzerinde çalıştığını gören şirket, onu daha büyük Mac’lerde de zorlayabilir. 16 inç MacBook Pro, iMac ve Mac Pro, piyasadaki en güçlü Mac’lerdir ve 2021, muhtemelen işlemci yükseltmesi aldıkları yıldır.

2021 MacBook Serisi

2021 MacBook’lar, Mini-LED ekran gibi belirli yükseltmelere sahip olacak ve daha küçük bir Mac Pro da görebiliriz. MagSafe şarj cihazının 2021 MacBook’larda geri gelme olasılığı da var. Apple, iPhone 12 serisine zaten MagSafe’i eklediğinden, böyle bir şey olursa şaşırmayacağım.

MagSafe, MacBook’u şarj etmek için Apple’ın tescilli manyetik kablosudur. Şirket, birkaç yıl önce USB Type-C şarj bağlantı noktalarına gitmek için onu terk etti. Bununla birlikte, Reddit’te MagSafe’in mevcut Type-C şarj cihazlarına kıyasla nasıl daha kullanışlı olduğu konusunda şikayet eden yeni MacBook müşterileri bulabilirsiniz.

Raporlar ayrıca önümüzdeki yıl M2 yongasını paketleyen yeni bir 16 inç MacBook Pro’nun geleceğini gösteriyor. Bu doğruysa ve daha büyük MacBook Pro gelecek yıl Apple Silicon’a sahipse, bu bizi daha güçlü iMac ve Intel işlemcileri çalıştıran Mac Pro’ya bırakıyor.

Apple sonunda MacBook Air’i neredeyse ağabeyi MacBook Pro kadar iyi görünecek şekilde güncelledi. Şu anda, dokunmatik çubuk seriler arasında büyük bir fark olmaya devam ediyor. Şimdi söylentiler, 2021 MacBook Pro’nun artan tepe parlaklığına ve daha karanlık bir loş ekrana dönüşecek bir ‘mini LED ekran’ paketleyeceğini gösteriyor. Değişikliğin önce 2021’de MacBook Pro’ya, sonra 2022’de MacBook Air’e geleceği bildiriliyor.

Son olarak, iMac ve Mac Pro’nun yenilenmesi gerekiyor. İkisi, Mac serisinin en üst düzey spektrumunda yer alıyor ve gelecekteki Intel ve AMD destekli sistemlerle başa baş gitmesi bekleniyor. Raporlar ayrıca Apple’ın şu anki ile karşılaştırıldığında yaklaşık% 50 daha küçük olacak yeni bir Mac Pro üzerinde çalıştığını gösteriyor.

@LeaksApplePro’nun en son sızıntıları, bir sonraki Mac serisinin Mart ayının başlarında geldiğini ve bunun da 12 çekirdekli bir CPU ile geldiğini gösteriyor. Çip, 8 performans çekirdeği ve 4 güç verimli çekirdek barındıracak. Sızıntı yapan kişi, M2 veya M1X’in 16 ″ MacBook Pro için geleceğini ekledi.

Apple M2 çıkış tarihi hakkında bilinenler bunlar eğer başka bir bilgi edinirsek sizlerle bu makalede paylaşacağız.

Kaynak: MyDriversBloomberg

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli