Sıradaki içerik:

PS Plus Kasım 2020 İçin Ücretsiz Oyunlar Açıklandı !

e
sv

Apple, VirnetX’e 503 Milyon Dolar Ödeyecek !

232 okunma — 31 Ekim 2020 15:21
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, VirnetX'e 503 Milyon Dolar Ödeyecek !

Apple ve VirnetX arasında on yıldır devam eden bir dava sonuçlandı Apple 503 milyon dolar ödeyecek. Bir Texas jürisinin Apple’a Nevada merkezli yazılım şirketine ödeme yapmasını emrederek sonuçlandı. Bu yılın başlarında Apple, VirnetX’e bir patent ihlali davasında 454 milyon dolar ödedi . Şimdi 502,8 milyon dolar ödeme talimatı verildi. Bloomberg bu olayı duyurdu.

Apple, VirnetX’e 503 Milyon Dolar Ödeyecek !

Her iki şirket de VirnetX’in Apple’a dört patentini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtığı 2010 yılından bu yana davayı kilitledi. Dava, Cupertino devinin temel hizmetlerinden ikisi olan FaceTime ve talep üzerine VPN ile ilgiliydi. 2016’dan bu yana, dava zaman zaman her iki şirketin de lehine birkaç sonuç aldı ve sonuçta Dava sonunda Apple şirketi, VirnetX şirketine 503 milyon dolar ödeyecek.

Apple’ın FaceTime özelliği  ile VirnetX patentlerini ihlal etmekle suçlandı !

Apple'ın FaceTime özelliği ile VirnetX patentlerini ihlal etmekle suçlandı !

Apple’ın FaceTime özelliği ile VirnetX patentlerini ihlal etmekle suçlandı.

VirtnetX, VPN gibi teknolojilerin patentlerine sahip bir güvenlik yazılımı şirketidir. Apple ile durum, iOS cihazları FaceTime güvenli iletişimi ve talep üzerine VPN’i desteklemeye başladığında başladı.

VirnetX daha sonra Apple’ı patent ihlali yapmakla suçladı. Denemedeki ilk büyük karar, Apple’ın patent ihlali için 625 milyon dolar ödemesi istendiğinde 2016’da geldi. Daha sonra, bir Federal Circuits hakimi kararı bozdu ve iki geri çağırma emri verdi.

Geri çağırmalardan sonra, Apple’a önce 302 milyon dolar ve sonunda VirnetX’e 439.7 milyon dolar ödeme emri verildi. Ocak 2019’da Apple, ABD Patent ve Ticari Marka ofisinin VirtnetX patentlerini geçersiz kılmasının ardından mahkemenin kararına itiraz etti. Ancak, bu temyiz reddedildi ve Apple’a tekrar ödemenin tamamını yerleşimlerde ödemesi söylendi.

VirnetX, Apple’la bağlantı kurmadan hemen önce, 2010’da Microsoft’tan 200 milyon dolarlık bir anlaşma aldı. Bu anlaşma da Microsoft’un VirnetX VPN patentlerini parasını ödemeden kullanmasıyla ilgiliydi. İkincisi daha sonra Windows 7 ve Windows Server 2008 R2’nin patentlerini ihlal ettiğini belirten ek bir dava açtı.

Bloomberg, VirnetX aleyhine bekleyen bir mahkeme şikayetinin şirketin “adam kayırmacılık, israf ve kurumsal yönetim başarısızlıklarından rahatsız olduğunu” belirttiğini belirtti. Öyle çünkü CEO Kendall Larsen’in ailesi şirketin 21 çalışanının beşte birini oluşturuyor.

 

Kaynak : https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-30/apple-told-to-pay-virnetx-503-million-in-security-patent-trial
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli