Sıradaki içerik:

Web Sitenizi Hackerlerden Korumak için 6 Güvenlik İpucu

e
sv

Bir Yazılımcı iPhone 7 Üzerine Ubuntu Kurdu !

14 Ocak 2021 20:50
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İphone  linux kurma ?

İphone  linux kurma ? konusu hepimizin merak ettiği konulardan biri İphone üzerine linux kurulabilir miydi ? Android ve iPhone’lar günümüz meraklıları arasında sıcak konularından biri olmuştur. Dün, Reddit’te newhacker1746 kullanıcı adıyla çalışan bir geliştirici , chekra1n jailbreak yardımıyla Ubuntu’yu bir iPhone 7’de çalıştırdı.

Project Sandcastle’ın geliştiricileri bundan önce Android’i iOS üzerinde çalıştırabildiğinden, bu büyük bir sürpriz olmadı. Yine de bizi şaşırtan şey, geliştiricinin cihazda GNOME masaüstü ortamının tam teşekküllü grafiksel kabuğunu çalıştırmayı başarmasıydı.

İPhone 7’de Ubuntu Nasıl Kuruldu ?

İphone linux kurma ? bir geliştiricinin Ubuntu örneğini başlatmak için Project Sandcastle’dan özel bir Linux çekirdeği kullandığı ortaya çıktı . Dahası, geliştirici iPhone 7’de Ubuntu’ya nasıl önyükleneceğine dair kapsamlı bir kılavuz da paylaştı . Eğitimin en iyi kısmı, süreci takip etmek için iPhone’unuzu jailbreak yapmanıza gerek olmamasıdır.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da geliştiricinin depodakileri değiştirmemiş olmasıdır. Bunun yerine, ağ üzerinden başlattı.

2016 yılında piyasaya sürülen iPhone 7, iPhone 6/6 + ve iPhone 8’den sonra en çok satılan iPhone modellerinden biriydi. Eski iPhone modellerinin, geliştiriciler tarafından telefonlar durmadan biraz daha uzun süre kullanılmaları için hayata döndürüldüğünü görmek harika. çalışmak için.

Ubuntu ile deneyim kesinlikle iOS düzeyinde olmayacak olsa da, geliştiricilerin diğer Linux tabanlı işletim sistemlerini taşıdığına şahit olabiliriz. Her iki durumda da, XDA Developers tarafından belirtildiği gibi, asıl mesele yazılımı çalıştırmak değil, yapılabileceğini kanıtlamaktır.

GNU / Linux Eski iPhone’ları Yavaşlamaktan Kurtacak Mı ?

İphone üzerine linux kurma ? konusu çok karışık gelsede, şu an itibariyle, terminal ve diğer karmaşık şeyler hakkında biraz bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Bu, normal bir kullanıcının iPhone’lara Linux yüklemesini zorlaştırır.

Ayrıca, Project Sandcastle geçen yıl Mart ayında çıktı ve iPhone’larda Linux ve Android ile ilgili diğer tek güncelleme bu. Geliştirmenin hızına bakıldığında, geliştiricilerin bunu halka açık hale getirmesi büyük olasılıkla çok zaman ve çaba gerektirecek.

Apple, üçüncü taraf geliştiricileri destekleme konusunda en kötü şirket oldu çünkü gelirinin çoğu, zaten mükemmelleştirdiği bir iş modeli olan App Store ve iOS’tan geliyor.

İphone  linux kurma ? konusu gerçekten şaşırtıcı bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir başka makale: Linux Üzerinde Zoom Nasıl Kurulur?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli