e
sv

Call of Duty: Warzone 50 Milyon Kişiye Ulaştı !

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Koronavirüs salgınından korunma amacı ile evlerinde kalan oyuncular vasıtası ile Call of Duty: Warzone oyuncu sayısı hızla artmış durumda. Şirket açıklamasına göre veriler 50 milyon oyuncu sayısını aştığını gösteriyor.

Call of Duty: Warzone, 50 Milyon Oyuncu sayısını aştı!

Bilindiği üzere Activision, Call of Duty: Modern Warfare’in battle royale sürümünü 10 Mart tarihinde oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Oyunun çıkışından bu yana aşağı yukarı 1 ay geçti. Yüksek grafik kalitesine sahip olan online birincil şahıs vurucu oyunu Warzone ile ilgili Activision’dan önemli bir açıklama geldi. Yenilikçi oyunun piyasaya sürülmesinin üzerinden tam bir ay geçmiş iken oyun serisine ait olan resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada CoD: Warzone’un 50.000.000 kullanıcı barajını aştığını duyuruldu. Elbette oyunun bedava olmasının, bu kadar oyuncu tarafından indirilmesinde etkisi büyük.

Over 50 million players.

Thank you #Warzone players for dropping in with us. #FreeCallofDuty pic.twitter.com/is2kpgRq6U

— Call of Duty (@CallofDuty) April 10, 2020

Diğer bir faktörden bahsedecek olursak,; Fortnite, PUPG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) gibi diğer battle royale oyunlarının yeni özellikler ile daha karmaşık bir hal alması. Çünkü oyundaki çeşitliliğin fazla olması ve prosedür sayısının artması, oyuncular için oyunu daha kapsamlı ve  daha zor hale getiriyor. Bunun da oyuncuların Call of Duty: Warzone oyununa kaymasındaki diğer bir neden olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca ABD merkezli Infinity Ward tarafından tasarlanan ve Activision tarafından piyasaya sürülen Call of Duty: Warzone, tamamıyla bedava olmasının yanısıra öde ve kazan (pay-to-win) türünde bir oyun olmaması ile oyun tutkunların beğenisini daha da toplamış olması, oyuncu sayısının hızla artmasındaki bir diğer faktör.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli