Sıradaki içerik:

Mynet’de Xss Açığı Keşfedildi

e
sv

Ceptelefonu Kameralarında 192 MP Devri Başlıyor!

07 Nisan 2020 23:21
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon üreticileri cihazlarında 48 Megapiksel, 64 Megapiksel ve hatta 108 Megapiksel kameralar sunduğundan beri Megapiksel yükseltme savaşları iyice arttı. Ancak markaların bu çözünürlüklerden pek memnun olmadığı anlaşılıyor. Şimdi ise yeni iddialar 192 Megapiksel kameralı telefonlar için ilk sinyalleri verdi.

Çin’in ünlü olan sosyal medya platformu Weibo’da, 192 Megapiksel telefonlar ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Ayrıca sızıntıyı yayınlayan kişi cihazın bir SM7250 (Snapdragon 765 serisi) mobil işlemciden güç alacağına da kesin gözüyle bakıyor.

Snapdragon 765 mobil işlemciler 192 Megapiksel kamerayı destekliyor. Ancak işlemciler sadece anlık görüntüleri destekler, bu da HDR ve genel çok çerçeveli işlemin bu çözünürlükte söz konusu olmadığı anlamına geliyor.

Peki bu 192 Megapiksel kameralı telefon hangi markanın olabilir? Bu hafta ortaya çıkan rapor, LG’nin önümüzdeki ay Snapdragon 700 mobil işlemci serisi ve 5G destekli bir telefon piyasaya sürmeye planladığını belirtti. Ancak Xiaomi’nin geçen yıl Samsung ile birlikte ilk 64 Megapiksel ve 108 Megapiksel telefonları piyasaya sürerek büyük bir değişikliğe imza attığını görmüştük.

İlerleyen günlerde açıklama yapılmasını bekliyoruz. Teknoloji hızla gelişmeye devam etmekte..

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli