Sıradaki içerik:

Microsoft Windows İçin Ekim Güncellemesini Yayımladı!

e
sv

DeepFake Teknolojisi İle 100 Binden Fazla Çıplak Kadın Fotoğrafı Bulundu!

21 Ekim 2020 17:06
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

DeepFake Teknolojisi İle 100 Binden Fazla Çıplak Kadın Fotoğrafı Bulundu!

DeepFake teknolojisi ile İnternette ve Telegram sunucularında yaklaşık 100 binden fazla kadının çıplak fotoğrafları bulundu. Independent raporlarına göre, hepsi özel bir Telegram botunda deepfake teknolojisi kullanılarak oluşturuldu.

Paylaşılan Fotoğraflardaki Yüzler Sosyal Medyadan Çekiliyor!

Araştırmalara göre, görüntüleri oluşturmak için sosyal ağlardan kadınların fotoğrafları kullanıldı. Ancak, yüzleri kullanılanların bir kısmı küçüktü. Ayrıca aynı teknoloji Türk asıllı manken ve sanatçılar için de uygulanmıştı.

Sahte çıplak resimler oluşturmak için kullanılan botun ücretsiz olduğu, ancak kullanıcıların kendilerine belirli avantajlar sağlayacak bir abonelik satın alabileceği belirtiliyor. 100 ruble için, fotoğrafları filigran olmadan kaydedebilecek ve görüntüleri sıra olmadan işleyebilecekler.

Hizmet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 70’inin Rusya ve komşu ülkelerinde ikamet ettiği tespit edildi. Aynı zamanda Arjantin, İtalya, Rusya ve ABD’den kadınlar en çok kurbanları oldu. Kullanıcıların yaklaşık yüzde 60’ı “sadece tanıdıkları kadınları soymakla ilgilendiklerini” itiraf etti.

Uzmanlar ayrıca bu Telegram botunun gerçek bir tehdit oluşturduğunu söylüyor: çıplak insanların sahte fotoğrafları potansiyel olarak çevrimiçi taciz ve gasp için de kullanılabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli