Sıradaki içerik:

Zyxel ve McAfee’den Birlikte Çalışmaya Başladı !

e
sv

DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı

28 Nisan 2020 15:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Drone alanında özel uzmanlığı bulunan bir marka olan DJI, tanınmış ürünü Mavic Air‘ı yeniledi. DJI Mavi Air 2 ismiyle tanıtılan yeni drone 4K 60 fps video kayıt ve ActiveTrack 3.0 nesne takip sistemi ile donatıldı.

Artık daha kabiliyetli: DJI Mavic Air 2 duyuruldu

Geliştirilmiş versiyon olarak karşımıza çıkan yeni drone, 48 MP 1/2 inçlik Quad Bayer CMOS sensörü bulunan bir kameraya sahip. Bu sensör 4K 60 fps 120 Mbps bitrate video kayıt yapabiliyor. Eğer 4K 30 fps video kayıt yaparsanız ek olarak HDR video özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Yeni modelin de öncekinde olduğu gibi katlanabilir bir dizayna sahip olduğunu belirtelim.

Ağır çekim modunda 1080p çözünürlükte 240 fps’ye kadar video kayıt edebilen DJI Mavic Air 2, Hyperlapse modunda 8K video da kayıt edebiliyor. Drone fotoğraf tarafında ise 12 MP çözünürlük sunuyor. DJI Mavic Air 2‘nin enteresan bir özelliği ise SmartPhoto adı verilen fotoğraf çekim modu. Bu modda derin öğrenme yöntemleri kullanılarak üç fotoğraf çekilip bunlardan yalnızca biri seçiliyor ve kayıt ediliyor.

DJI Mavic Air 2 uçuş süresi

DJI‘ın bugüne kadar uçuş süresi en yüksek modeli olan DJI Mavic Air 2, tam dolu pille 34 dakikaya kadar uçabiliyor. Toplam ağırlığı 570 gram olan ürün, hem 2.4 hem 5 GHz frekanslarında çalışabiliyor. Resmi rakamlara göre DJI Mavic Air 2’nin kontrol mesafesi 10 km.

DJI Mavic Air 2‘de bulunan yeni nesil APAS (Advanced Pilot Assistance System – Gelişmiş Pilot Destek Sistemi) cihazın önüne çıkan engelleri kendiliğinden aşmasına yardım ediyor.

Yeni nesil nesne takip sistemi

DJI Mavic Air 2‘de bulunan ActiveTrack 3.0 sistemi ile seçilen bir konuyu otomatik takip yapabiliyor. Bu sayede örnek olarak kayat yapan bir kişinin otomatik takibi yapılabiliyor.

DJI Mavic Air 2 fiyatı

İlk olarak Çin’de satışa sunulacak olan DJI Mavic Air 2‘nin fiyatı 799 dolar olarak açıklandı. Ek olarak 3 pil ile gelecek olan Fly More paketinin fiyatı ise 988 dolar olacak. Yeni ürünün dünya genelinde ne zaman satışa sunulacağı ise şimdilik net değil.

DJI Mavic Air 2‘nin üretici şirket tarafından hazırlanan videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli