Sıradaki içerik:

Samsung Pay Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

e
sv

Facebook, Messenger ve Instagram’da kaybolan mesajlar için “Kaybolma Modu” geliyor !

301 okunma — 13 Kasım 2020 15:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, Messenger ve Instagram'da kaybolan mesajlar için

Facebook, rakiplerinden özellik ödünç almaktan çekinmiyor. Instagram, Snapchat’ın temel yardımcı programında kullanılan Hikayelerin tanıtımından yararlandı. Şimdi Facebook, “Vanish Mode” yani “Kaybolma Modu’ un piyasaya sürülmesiyle birlikte Snapchat’a yeniden ilham arıyor . Yeni özellik , Facebook’un Eylül ayında duyurduğu Messenger’ın büyük çaplı yeniden tasarımının bir parçası olarak geliyor .

Facebook Messenger ve Instagram’a gelen Vanish Modu, kullanıcıların otomatik olarak kaybolan metinler, fotoğraflar, sesli mesajlar, emoji ve çıkartmalar göndermesine olanak tanıyan geçici bir mesajlaşma özelliğidir. Facebook, mesajların görüldükten sonra kaybolacağını ve sohbet geçmişinizde hiçbir iz kalmadan sohbetten ayrılacağınızı söyledi.

İnstagram, bir süredir platformuna, görüntülendikten sonra kaybolan fotoğraflar ve videolar gönderme yeteneği ile kaybolan mesajlar içeriyor. Facebook, utanç verici bir özçekim gibi, sonsuza kadar saklamak istemediğiniz şeyleri paylaşmanın eğlenceli bir yolu olarak yeni özelliği pazarlıyor. Veya özelliği gösteren bir videonun ifade ettiği gibi, Vanish Modu kullanıcıların “anı yaşamasına” olanak tanıyor.

Vanish Mode yalnızca isteğe bağlıdır, bu nedenle bir sohbette biriyle kullanmadan önce özelliği onaylamanız gerekir. Özellik etkinleştirildiğinde, mesajlar otomatik olarak kaybolacaktır. Birisi görüşmenizin ekran görüntüsünü alırsa bilgilendirileceksiniz. Görüşmeler de rapor edilebilir ve kaybolmalarının ardından bir saat sonrasına kadar olan mesajları rapora dahil eder.

Vanish Modunu kullanmak için, mobil cihazınızda mevcut bir sohbet dizisinde yukarı kaydırabilirsiniz. Özelliği, belirli bir sohbet mesajı veya grup dizisinin ayarlarından da açıp kapatabilirsiniz. Vanish Modundan çıkmak için tekrar yukarı kaydırın ve normal sohbetinize dönersiniz.

Facebook Kaybolma Modu , ABD’de ve diğer birkaç ülkede daha geniş bir sunumla Messenger’daki bazı kullanıcılara zaten sunuldu. Instagram yakında ABD ve diğer ülkelerde Vanish Mode’u alacak. Yeni modu deneyimlemek için yeni Instagram mesaj deneyimine güncellemelisiniz.

Kaynak : xda-developers.com/facebook-vanish-mode-disappearing-messenger-instagram/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli