Sıradaki içerik:

Siber Zorbalık Nedir? Nasıl Önlenir?

e
sv

Facebook Toplu Görüntülü Sohbet Mi Yapacak?

25 Nisan 2020 20:07
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son haftalarda görüntülü görüşme programlarının kullanımında patlama yaşandı. Tüm dünyanın evlere çekildiği bu dönemde Zoom, Teams, Skype, WhatsApp ve aynısı görüntülü görüşme programları kullanım rekorları kırıyor. Bu rekorlar diğer markaların da dikkatini çekmiş olmalı ki yeni çözümler sunmaya başladılar.

Genelde diğer programların fikirlerini kopyalamasıyla bilinen Facebook, şimdi de toplu görüntülü görüşme hizmetini kullanıma sundu. Markanın Messenger Rooms adını verdiği yeni uygulaması 50 şahsa kadar toplu görüntülü sohbet etmeyi sağlıyor.

Facebook da toplu görüntülü sohbet işine girdi

Messenger Rooms, Messenger veya Facebook üzerinde görüntülü görüşme odaları oluşturmaya imkân tanıyacak. Bu odalara davet edilen khamlecıların Messenger veya Facebook uygulamasına sahip olması da gerekmiyor.

Sohbeti oluşturan kişinin (aynen Zoom’da olduğ gibi) davet ettiği kişi sayısı üzerinde denetimi olacağı Messenger Rooms‘ta istenen kişi sayısına ulaşıldıktan sonra khamle engellenebilecek.

Yeni hizmette Zoom’dan farklı olarak süre sınırlaması olmayacak ve sohbet bitene kadar görüntülü görüşme yapılabilecek. Messenger Rooms tarafından oluşturulan sohbet odalarında reklam gösterilmeyecek. Ek olarak uygulamada sanal background oluşturma özelliği de bulunacak.

Bu hafta itibariyle ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak olan Messenger Rooms‘un önümüzdeki günlerde bütün dünya genelinde hayata geçirilmesi planlanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli