Sıradaki içerik:

HelloKitty fidye yazılımı CD Projekt Red’in hacklenmesi ile suçlanıyor!

e
sv

Fitness uygulaması cinayeti çözdü!

44 okunma — 13 Şubat 2021 01:30
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fitness uygulaması cinayeti çözdü! Amerikalı bir adam, teknolojinin gelişmesiyle taleplerin arttığı Fitness uygulaması sayesinde karısını öldürme suçuyla 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Adam, karısının öldüğü sırada uyuduğunu söylüyordu. Ancak telefonundaki bir fitness uygulamasından gelen veriler aksini gösteriyordu. 

ABD Eyaleti olan Alabama’dan Jeff West, karısını öldürmekten 16 yıl hapse mahkum edildi. Alabama yerel haber sitelerine göre mahkeme kararı akıllı telefonundaki bir spor uygulamasından alınan veriler sayesinde verildi.

West, karısı Cat West’in bir kazada öldüğünü, sarhoş olduğunu ve muhtemelen kötü bir şekilde düştüğünü iddia etti. Kolluk kuvvetlerine 42 yaşındaki eşinin vefat ettiği gece 22.30 sularında uyuduğunu söyledi.

Bununla birlikte, kolluk kuvvetleri tarafından erişilen Health fitness uygulamasından gelen veriler, West’in ifadeleriyle çelişiyordu. Onlara göre Jeff West, Kat’in öldüğü sırada saat 22.00 civarında uyanmış ve birkaç adım attığını tespit etti.

Fitness uygulaması cinayeti çözdü!

Adli Tıp raporu her şeyi açıkladı

Yapılan adli tıp muayene merkezinde çıkan sonuçlarda Kat’in ölümüne neden olan yaraların sonbaharda alınamayacağını söyledi. Raporlara göre kadına arkadan katı bir cisimle sert bir şekilde vurulmuştu.

Bu gibi davalarda fitness uygulamalarının verilerine ilk kez başvurulmuyor. Örneğin 2016 yılında polis, kurbana ait Apple Watch verilerine dayanarak sanığın ifadesini reddetti. Yapılan cinayetin tamamen farklı insanlar olduğunu savundu. Ancak soruşturma, kurbanın gerçek zamanının katilin ifadesinde görünenden oldukça farklı olduğunu ortaya çıkardı.

2017’de de benzer bir olay olmuştu. Bu durumlar da göze alınarak dava sonuçlandı. Şüpheli 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli