Sıradaki içerik:

AMD Kullanıcıları Derhal En Son Linux 5.11 Geçmeli !

e
sv

Google Meet, önemli bir yeni güvenlik özelliği alıyor

15 Şubat 2021 19:14
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Meet

Görüntülü iletişim aracı Google Meet , ağ trafiğini yönetme yönteminde bir değişiklik duyurdu ve yöneticilerin güvenlik duvarlarını yetkili trafiğe izin verecek ancak güvenilmeyen ağları engelleyecek şekilde yapılandırmasını kolaylaştırdı . Ek olarak, güncelleme artık Google Workspace dışındaki kullanıcıların Workspace kullanıcılarıyla aynı korumaları almasını sağlıyor.

Google , Ocak 2019’da , Google Meet in Workspace alanlarında, kullanıcıların video konferans trafiğini daha kolay tanımlamalarına olanak tanıyan bir dizi sabit IP adresi başlattı. Şimdi Google, Google Workspace dışı kullanıcılar için bir dizi resmi, sabit IP adresi sunduğunu doğruladı.

Bir Google Workspace güncellemesi, “Bu, Google Workspace müşterilerinin ve iş ortaklarının ağ ve güvenlik duvarı erişimini daha iyi yapılandırmasına ve optimize etmesine olanak tanıyacak,” dedi. “Google Hesaplarında oturum açmamış kullanıcıları olan Google Workspace dışı alanların ve kuruluşların video konferans trafiğini belirlemelerine yardımcı olacak.”

Ağ yapılandırması

Google ayrıca, yeni IP aralıklarının piyasaya sürülmesinin, Meet’in 1 Mart 2021’de eski IP adreslerini kullanmayı bırakacağı anlamına geldiğini doğruladı. Bu, daha önce kullanılan ağ optimizasyon protokollerini etkileyebileceğinden, Google Workspace müşterilerinin yeni IP adreslerini mevcut güvenlik duvarı ve ağ yapılandırmasına eklemesi öneriliyor.

Google Workspace yöneticileri, Google Workspace olmayan Meet trafiğine belirli ağ kuralları uygulamak istiyorlarsa güvenlik duvarlarını güncellemelidir. Buna ek olarak, Google Workspace olmayan yöneticiler yeni Google Meet IP adreslerine izin vermek için güvenlik duvarlarını güncellemelidir .

Yeni IP adresleri, COVID-19 salgını birçok çalışanı uzaktan çalışmaya zorladığından beri kullanımda büyük bir artış görülen Google Meet’e en son eklenen adresler. Microsoft Teams ve Zoom gibi diğer işbirliği araçları da benzer bir popülerlik artışı yaşadı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli