Sıradaki içerik:

Yeni Türk Hack Forumu TurkRootz Açıldı!

e
sv

Google, üçüncü taraf tarayıcılarda Chrome Sync özelliğini sonlandıracak

95 okunma — 18 Ocak 2021 01:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chromium

Chrome Sync özelliği, Google, üçüncü taraf Chromium web tarayıcılarının, yalnızca Chrome’da kullanılması amaçlanmasına rağmen onları entegre ettiklerini keşfettikten sonra özel Google API’lerini kullanmalarını engelleyeceğini söylüyor.

Bunun nedeni, Chromium kodunda bulunan Google API’lerinin çoğunun yalnızca Google Chrome’a ​​özgü olması ve türetilmiş Chromium ürünlerinin kullanıcıları tarafından entegre edilmeleri ve kullanılmaları amaçlanmamasıdır.

Google, üçüncü taraf tarayıcılarda Chrome Sync özelliğini sonlandıracak

Google Chrome Mühendislik Direktörü Jochen Eisinger, “Yakın zamanda yapılan bir denetim sırasında, Chromium tabanlı bazı üçüncü taraf tarayıcıların, yalnızca Google’ın kullanımına yönelik olan Chrome senkronizasyonu ve Click to Call gibi Google özelliklerini entegre edebildiğini keşfettik” dedi.

“Bu, kullanıcıların küçük bir kısmının Google Hesaplarında oturum açabileceği ve yer işaretleri gibi kişisel Chrome senkronizasyon verilerini yalnızca Google Chrome ile değil, bazı üçüncü taraf Chromium tabanlı tarayıcılarla da depolayabileceği anlamına geliyordu.”

Eisinger, Chrome Sync’i entegre eden tarayıcıların adlarını yetkisiz olarak paylaşmadı, ancak şirketin 3. taraf Chromium tarayıcılarının özel Chrome API’lerine erişimini 15 Mart 2021’den itibaren sınırlayacağını açıkladı.

Diğer Chromium web tarayıcıları için Chrome senkronizasyonuna erişimi kaldırarak , kullanıcıların verilerini Google hesaplarında oturum açtıkları tüm cihazlarla senkronize etmek için Chrome Senkronizasyon API’sini entegre etme yeteneklerini ortadan kaldırır .

Chrome Senkronizasyonu açıldığında, senkronize edilen bilgiler yer işaretlerini, şifreleri, geçmişi, açık sekmeleri, ayarları, tercihleri ​​ve hatta bazı durumlarda Google Pay’e kaydedilen ödeme bilgilerini içerir.

Ancak Google, üçüncü taraf tarayıcıları kullanırken Chrome Senkronizasyonu gibi özel Google özelliklerine erişen kullanıcıların, senkronizasyon ayarlarına bağlı olarak, bu senkronize edilmiş verilere yerel olarak veya Google hesaplarından yine erişebileceklerini söylüyor.

Ayrıca Google Etkinliğim sayfasına giderek verilerini Google Paket Servisi sayfasından indirerek ve / veya buraya giderek silerek verilerini yönetebilecekler .

Eisinger, ” Üçüncü taraf Chromium tabanlı ürünlerin satıcıları için rehberlik Chromium wiki’de mevcuttur ,” diye ekledi .

Bir başka haber: Sinovac.com’un Web Site Girişleri Türkiyeye Engellendi!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli