Sıradaki içerik:

WhatsApp Ne Kadar Kullanıcı Kaybetti?

e
sv

Güney Afrikada Flash Player kullanımı için yeni tarayıcı oluşturuldu

80 okunma — 28 Ocak 2021 15:00
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Afrikada Flash Player kullanımı için yeni tarayıcı oluşturuldu. ZDNet Sürümü, Güney Afrika vergi hizmetinin Adobe Flash Player desteğini yeniden etkinleştirmek ve web formunun bir kısmını Flash’tan HTML’ye aktararak mevcut siteyi değiştirmemek için kendi tarayıcısını oluşturduğunu bildirdi.

Flash Player desteğinin 31 Aralık 2020’de sonlandırıldığını hatırlayalım. Ayrıca yazılım koduna kendi kendini yok etmek için özel bir mekanizma önceden yerleştirildi. 12 Ocak 2021’den itibaren Adobe, herhangi bir Flash içeriği başlatmayı zorla engelledi.

Adobe’nin planı olması gerektiği gibi çalıştığından, 12 Ocak’ta Güney Afrika vergi servisi sorunlar yaşamaya başladı. İndirme formları Flash widget’ları olduğundan, departman web sitesi aracılığıyla vergi beyannamesi almayı durdurdu.

İlgili Haber: Adobe Flash Player Artık Kullanılmıyor !

Güney Afrikada Flash Player kullanımı için yeni tarayıcı oluşturuldu

“Sars Browser ile Flash Player devam edecek”

Flash’ı terk edip HTML veya JS’ye geçmek yerine, Güney Afrikalı yetkililer önemsiz olmayan bir adım attılar. Gerçek şu ki, bu hafta vergi dairesi kendi tarayıcısı olan SARS eFiling Browser’ı tanıttı. Chromium’un iki ana işlevi olan basitleştirilmiş bir sürümüdür. Böylece, tarayıcı Flash desteğini yeniden etkinleştirir ve kullanıcılara SARS eFiling web sitesine erişim sağlar. Neyse ki, tarayıcı yalnızca vergi dairesinin resmi web sitesine gitmenize izin verir ve bu da kullanıcıları için potansiyel riskleri biraz azaltır.

Aynı zamanda, SARS eFiling Browser yalnızca Windows için kullanılabilir, yani macOS, Linux ve mobil işletim sistemi kullanıcıları hala vergi beyannamesi veremez.

Peki siz Sars Tarayıcıyı kullanır mısınız? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli