Sıradaki içerik:

Microsoft Viva Nedir?

e
sv

iPhone 12 Mini Üretimi Durdurulacak Mı?

06 Şubat 2021 16:04
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 12 mini üretimi durdurulacak mı ?

iPhone 12 mini üretimi durdurulacak mı ? İPhone 12 Mini muhtemelen bir kaç yıl satışlardan inmeyecekti ve apple bu iphone 12 satışını yapmaya karar vermişti. Ne yazık ki İphone 12 gibi bir modeli fazla talep olmadığından üretimi durdurulacağı söyleniyor.  Apple’ın tedarik zincirinin 2021’in ikinci çeyreğinde üretmeyi bırakacağı bildirildi.

iPhone 12 mini’ye Talep Artmıyor !

JP Morgan’da analist olan William Yang, Apple’ın tedarik zincirinin zayıf talep nedeniyle 2021’in ikinci çeyreğinde iPhone 12 mini üretimini durduracağına inanıyor. Tahminleri, daha büyük iPhone 12 modellerinin 5,4 inçlik muadilinden çok daha iyi sattığını gösteren önceki verilerden kaynaklanıyor olabilir. Nitekim Morgan Stanley’den bir raporda Apple’ın zayıf talep nedeniyle iPhone 12 mini üretimini iki milyon azalttığı ve yukarı yönlü ivmesi sayesinde iPhone 12 Pro’ya odaklandığı belirtildi.

Önceki veriler, iPhone 12 mini’nin  ABD’deki dört model arasında Ekim’den Kasım’a kadar en çok satan model olduğunu gösteriyor. İPhone 12 mini’nin tüketicilerle iyi uyum sağlamamasının bir başka nedeni de Apple’ın diğer ve daha ucuz teklifleridir. Sadece 399 $ ‘dan başlayan fiyatlarla, 2020 iPhone SE ve 599 $’ dan başlayan iPhone 11’e sahipsiniz   2020’nin 3. çeyreği için ABD’deki tüm iPhone satışlarının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturdukları için rekabetçi fiyatları her iki cihazı da son derece popüler hale getirdi.

Ne yazık ki, popülariteleri de iPhone 12 mini satışlarını yemiş olabilir. Bunun bu yılın sonunda beklenen iPhone 13 mini üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağını bilmiyoruz. Evet, bu doğru, önceki bir rapora göre, Apple’ın dört yeni iPhone 13 modelini açıklayacağı ve dördünün de doğrudan öncekilerle aynı ekran boyutlarını koruyacağı bildirildi . Apple’ın tedarikçileri ihtiyatlı bir şekilde iPhone 13 mini üniteleri üretmeleri konusunda bilgilendirip bilgilendirmediğinden emin değiliz, ancak önceki tahminler yaklaşan serinin şirket için bir home run olacağını gösteriyor.

Yang, Apple’ın yalnızca 2021’de 80 ila 90 milyon iPhone 13 birimi gönderebileceğini , ancak her modelin tahmini bir dökümünü vermediğini tahmin ediyor. Görünüşe göre daha fazla veri beklemek zorunda kalacağız. Bunu yaparken, Apple’ın tedarik zincirinin iPhone 12 mini’yi üretmeyi bırakmasının iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsanız, yorumlarda bize bildirin. iPhone 12 mini üretimi durdurulacak mı ? merak konusu. Umarım durdurulmaz merakla daha fazla iphone bekliyoruz.

Haber Kaynağı: AppleInsider

Bir başka haber: Zuckerberg Facebook’tan ayrılacak mı? 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli