Sıradaki içerik:

iPhone ve Android’de Ücretsiz Video Düzenleme Programı

e
sv

İPhone 12 ve 12 Pro’da 5G Kullanırken Pil Ömründen Nasıl Tasarruf Edilir?

210 okunma — 07 Kasım 2020 13:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İPhone 12 ve 12 Pro'da 5G Kullanırken Pil Ömründen Nasıl Tasarruf Edilir?

İPhone 12 5G Kullanırken Pil Ömründen Nasıl Tasarruf Edilir? konusunu sizler için araştırdık. Apple, 5G oyununa biraz geç kalsa da teknoloji devi, tüm yeni iPhone’ları 5. nesil hücresel teknolojiyi kullanacak şekilde düzenledi. 5G’nin önemli ölçüde daha hızlı olduğu (teorik olarak saniyede 20GB hıza ulaşabileceği) gerçeği inkar edilmese de, bu hızlı hızın maliyeti yaklaşık% 20 daha hızlı pil tüketir.

Pil tüketimini karşılayabileceğinizden daha fazla bulursanız, iPhone 12, 12 mini, 12 Pro veya 12 Pro Max’te 5G kullanırken pil ömründen nasıl tasarruf edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

İPhone 12 5G Kullanırken Pil Ömründen Nasıl Tasarruf Edilir?

İPhone 12 ve 12 Pro’da Pil Ömrünü İyileştirmek için 5G’yi Optimize Edin !

Apple, iPhone 12 Serisi’nizde 5G’yi daha iyi kontrol etmenize yardımcı olmak için, ağ hızı ile pil ömrü arasında ince bir denge kurmak için kullanabileceğiniz birçok seçenek sunar. Örneğin, 5G’yi yalnızca HD video akışı , yüksek oktanlı oyunlar veya yüksek kaliteli FaceTime görüntülü görüşme için gerekli olduğunda etkinleştirmeyi seçebilirsiniz .

Cihaz, temel görevleri yerine getirmek için en yüksek 5GB hıza ihtiyaç duymuyorsa, iPhone 12’nizdeki pil tüketimini azaltmak için 4G kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Üstelik, iOS cihazınızdaki beklenmedik pil tüketimi konusunda endişeleriniz varsa ve 4G’nin görevlerinizi yerine getirmekten daha fazlası olduğunu düşünürseniz, cihazda 5G’yi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. İPhone 12 Serinizdeki Ayarlar uygulamasını başlatın .
 2.  Şimdi Mobil / Hücresel’e dokunun .
 3.  Ardından, Mobil / Hücresel Veri Seçenekleri’ne dokunun .
 4.  Ardından, Ses ve Veri’ye dokunun .
 5.  Sırada üç seçeneğiniz var:
 • 5G Otomatik: Cihazınızda 5G hızları gerekli değilse iPhone’unuzun otomatik olarak LTE’ye geçmesine izin vermek için bu seçeneği seçin. Bu akıllı anahtarlama, gereksiz pil tüketimini azaltmada hayati bir rol oynayabilir. Güçlü bir 5G bağlantısının olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, bu seçeneği seçmenizi tavsiye ederim. Cihazınızın ihtiyaç duyulduğunda bir 5G ağına bağlanmasına ve en yüksek hızlar gerekli olmadığında LTE’ye geçmesine izin verir. 
 • 5G Açık: Cihazınızın her zaman 5G ağına bağlı kalmasını istiyorsanız bunu seçin. Cihazınızda bol miktarda pil tüketeceğini unutmayın.
 • LTE: 5G mevcut olsa bile cihazınızın yalnızca LTE ağını kullanmasına izin vermek için bunu seçin. Daha hızlı pil tüketimi pahasına en yüksek hıza sahip olmanız gerekmiyorsa bu seçeneği kullanın.

İPhone 12 Serisinde 5G Kullanırken Pil Ömründen Tasarruf Edin

Böylece, iPhone 12 Serinizin pili daha hızlı bitirmesini önlemek için 5G’yi daha akıllı bir şekilde yönetebilirsiniz. Apple’ın bu güce aç özelliği ihtiyaçlara göre kullanmak için birden fazla seçenek sunması iyi.

Ağ hızı ve pil ömrü arasında daha iyi bir denge sağlamak için 5G otomatik gitmenin yolu gibi görünüyor. Tabii ki, pil tasarrufu yapmak en önemli önceliğinizse, LTE’ye geçme yeteneği de iyi bir seçenektir. İPhone 12’deki 5G deneyimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda geri bildiriminizi almak harika olur.

 

 

Microsoft Project 2016 Satın Al

Kaynak : https://beebom.com/save-battery-life-using-5g-iphone-12/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli