Sıradaki içerik:

Facebook Hesabı Çalma ve Koruma Yöntemleri

e
sv

iPhone 13 Çıkış Tarihi ve Detaylar

02 Mart 2021 14:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 13 Çıkış Tarihi ve Detaylar

iPhone 13 çıkış tarihi ne zaman akıllarda olan bir soru. Apple’ın en son iPhone 12 serisini çok uzun zaman önce açıklamadığı için bir sonraki iPhone hakkında konuşmak için biraz erken.

Ancak iPhone 13 söylentileri ve sızıntıları ilgimizi çekti. Bu nedenle, iPhone 13’ün ne zaman çıkacağı, iPhone 13’ün neye benzediği, iPhone 13 kamera yükseltmelerinin ne olacağı ve daha fazlası gibi bazı önemli soruları yanıtlamayı içeren iPhone 13’teki tüm bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Daha fazla uzatmadan, en son iPhone 12 sızıntılarına ve söylentilerine dayanarak Apple’ın neler sunabileceğini görelim.

iPhone 13  Çıkış Tarihi !

Apple, geleneksel olarak iPhone lansman olayını Eylül ayında düzenliyor. Önde gelen Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 13 aynı zaman dilimini takip edecek.

COVID-19 nedeniyle Apple, üretimde gecikmeler yaşadı. Sonuç olarak iPhone 12/12 Pro ve iPhone 12 Mini / 12 Pro Max lansman tarihleri ​​sırasıyla Ekim ve Kasım aylarına kaydırıldı.

İPhone 13 Ne Zaman Çıkacak !

Ancak Kuo , iPhone 13’ün herhangi bir üretim gecikmesiyle karşılaşmayacağını ve standart zaman dilimine geri döneceğini iddia ediyor. Diğer bir deyişle, iPhone 13’ün Eylül 2021 sonunda piyasaya çıkmasını bekleyebilirsiniz.

iPhone 13 özellikleri !

İPhone 13 neye benziyor? iPhone 13S?

Mark Gurman’ın Bloomberg raporuna göre iPhone 13 serisi, 2020 iPhone’larda çok sayıda olduğu için tasarım alanında herhangi bir büyük yükseltmeye sahip olmayacak. Apple mühendislerinin iPhone 13’ü “S” yükseltmesi olarak gördüğünü söylüyor: Bir önceki modele kıyasla her zaman yalnızca küçük değişikliklere sahip olan eski nesil iPhone modellerinde popüler bir isimlendirme.

Ancak Japon sitesi  Mac Otakara , yeni iPhone 13’ün iPhone 12’den biraz daha kalın olacağını iddia ediyor; Kesin olmak gerekirse 0,26 mm.

Daha Küçük Çentiğe sahip olacak !

Mac Otakara, iPhone 13’ün daha ince bir çentiğe sahip olacağını da söyledi. Sızıntı yapan popüler Ice Universe de bunu bir tweet ile doğruladı.

Digitimes son raporunda “açıklıyor yeni tasarım bütünleştirir Rx, Tx ve aynı kamera modülünün içine sel aydınlatıcısını … küçük çentik boyutlarını etkinleştirmek için. 

Apple’ın iPhone 13’ten başlayarak Lightning bağlantı noktasını attığına dair söylentiler var. Gurman, Apple’daki kişilerin bağlantı noktasını kablosuz şarj lehine kaldırmayı tartıştıklarını söylüyor. Ming-Chi Kuo bile 2019’da Apple’ın 2021’de yıldırım konektörü olmayan ‘tamamen kablosuz’ bir iPhone sunacağını söyledi.

Apple, bilmeyenler için iPhone 12’de MagSafe kablosuz şarjı tanıttı ve şarj tuğlasını kutudan çıkardı.

Apple, bağlantı noktasını kaldırma konusunda ciddiyse, Apple’ın MagSafe kablosuz şarj cihazının şarj hızını önemli ölçüde iyileştirmesi gerekeceğini düşünüyoruz. Ayrıca, kutuya MagSafe şarj cihazını eklemesi gerekir.

Kamera yükseltmeleri nasıl olacak !

iPhone 13 sızıntıları ve söylentileri, Apple’ın iPhone 12 Pro Max kamera yükseltmelerini kopyalayıp tüm iPhone 13 serisine kopyalayacağını gösteriyor. Diğer bir deyişle, tüm 2021 iPhone’larda 12 Pro Max’in yeni kamera sensörü, sensör kaydırma stabilizasyonu ve LiDAR Tarayıcı bulunacak.

Perspektif olarak koymak gerekirse, tüm iPhone 13 modelleri (iPhone 13 Pro Max hariç) büyük bir kamera yükseltmesi yapacak.

Ayrıca DigiTimes, iPhone 13’ün gelişmiş bir Ultra Geniş kamera lensine sahip olacağını bildiriyor. Kuo da bu iddiayı destekledi. Ayrıca Pro modelleri, birincil kamera için görüntü çözünürlüğünü artıracak daha büyük bir CMOS Görüntü Sensörü kullanacaktır.

iPhone 13 fiyatı ve serisi

Ming-Chi Kuo, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisi ile aynı kalacağını doğruladı. Yani iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 mini ve iPhone 13 Pro Max bekleyebilirsiniz.

İPhone 13 fiyatı ile ilgili herhangi bir söylenti yok. Ancak Apple’ı yakından takip eden kişiler, iPhone 13 fiyatlandırmasının iPhone 12 ile benzer olacağını öne sürüyor.

 • iPhone 13 Mini Fiyatı – 699 $
 • iPhone 13 Fiyatı – 799 $
 • iPhone 13 Pro Fiyatı – 999 $
 • iPhone 13 Pro Max Fiyatı – 1.099 $

Bunun yalnızca bir tahmin olduğunu ve gerçek iPhone 13 fiyatları olmadığını unutmayın.

iPhone 13 çıkış tarihi tam olarak ne zaman bilinmese de herkesin gözü kulağı iphone ne zaman çıkacak sorusunda.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli