Sıradaki içerik:

Hackerlar Kartlarda Biriken Puanlara Göz Dikti !

e
sv

İPhone 14 Katlanabilir Olabilir !

223 okunma — 18 Kasım 2020 13:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İPhone 14 Katlanabilir Olabilir !

Yeni söylenenlere göre İPhone 14 katlanabilir olabilir, Apple katlanır telefonun 2022 gibi erken bir zamanda çıkabileceğini öne sürüyor. Doğruysa, iPhone 14’ün ilk katlanabilir iPhone olacağını söyleyebiliriz ve çılgın bir fiyat etiketi de bekleyebiliriz. Yalnızca geçen yıl, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, katlanabilir bir iPhone istediğini söyledi ve Apple tam da bunun üzerinde çalışıyor olabilir.

Economic Daily’nin raporu, Apple’ın Çinli tedarikçisi Foxconn Hon Hai’den katlanabilir telefon örnekleri aldığını gösteriyor. Bu doğru olabilir, çünkü şirket bir katlama cihazı için halihazırda birkaç patent almıştır. Rapora göre Cupertino teknoloji devi, katlanır iPhone için OLED ve microLED ekranlar arasında seçim yapma sürecinde ve Samsung her zamanki gibi ekranı Apple’a sağlayacak.

İphone 14 Katlanabilir Olabilir

Apple katlanır telefon patenti. Görüntü Patently Apple

Apple katlanır telefon patenti. Görüntü Patently Apple

Daha ince ayrıntılardan bahsedelim. Ekrandan başlayarak, OLED ve microLED arasındaki seçim çok büyük bir anlaşma anlamına gelecektir. Her ikisi de katlanabilir bir telefon için uygun seçenekler olsa da, microLED daha iyi parlaklık, doygunluk ve güç verimliliği ile yeni nesil bir teknolojidir. Samsung ayrıca 10.000 ppi piksel yoğunluğuna sahip yeni bir OLED teknolojisine de el attı , bu yüzden Apple’ın aralarından seçim yapabileceği başka bir seçenek olabileceğini söyleyebiliriz.

Buradaki katlama kısmına gelince, rapor, Apple katlanır telefonun menteşesinin 1.00.000’den fazla eylemi sürdürmek için test edileceğini söylüyor. Menteşeler, MacBook menteşelerinde Apple ile çalışan aynı şirket olan New Nikko’dan gelecek. MacBook’un menteşeleri 50.000 hareket için test edilirken, katlanan telefon için eşik iki katına çıkar çünkü bir MacBook’tan daha fazla katlanması ve açılması gerekecek.

Apple’ın katlanabilir telefonlar için de patentleri var , ancak hangi tasarımların gün yüzüne çıkacağını söyleyemeyiz. Bununla birlikte, patentler, Samsung Galaxy Z Flip gibi bir kapak tasarımı , Galaxy Z Fold gibi bir katlama tasarımı ve iki katlı bir tasarım dahil olmak üzere üç farklı katlanabilir türü kapsamaktadır . Android, bazı çılgın tasarımlarla yelpazeye yön veren Samsung, LG ve Motorola ile katlama ve çevirme tasarımını çoktan başlattı. Apple’ın iPhone serisine süslü bir katlama hilesi eklemesi sadece bir zaman meselesi.

Katlanır telefonlardan bahsederken dikkat edilmesi gereken bir şey de fiyattır. Hem Samsung hem de Motorola çevirmeli telefonların fiyatı 1.000 doların üzerinde, bu aynı zamanda mevcut amiral gemisi iPhone’ların da değdiği fiyat. Ancak Apple, tasarım revizyonunu en son gündeme getirdiğinde fiyatlar keskin bir artış gördü. Dolayısıyla, Cupertino devinin katlanabilir iPhone’unun gelecekte daha lüks bir serinin parçası olabileceğini söylemek güvenlidir.

 

 

Kaynak : https://fossbytes.com/apple-foldable-iphone-display-testing-2022-launch-report/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli