Sıradaki içerik:

Bilgi İşlem Operatörü Nasıl Olunur? Ne İş Yapar?

e
sv

Microsoft Viva Nedir?

06 Şubat 2021 15:52
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Viva Nedir ?

Microsoft Viva Nedir ? sorusuna gelirsek viva çalışma şeklimizi ve işverenlerle bağlantı kurma şeklimizi değiştirmek istiyor.

Slack, Microsoft Teams ve diğerleri gibi ekip iletişim uygulamasının koronavirüs salgını sırasında bir servet kazandığına şüphe yok. Bunun nedeni, dünyanın tüm yıl boyunca evden çalışmaya zorlanması ve işi bitirmek için görüntülü görüşme ve diğer internet tabanlı araçları kullanmaktan başka seçeneği olmadığı için.

Şimdi, Microsoft, insanların çalışma ve çevrimiçi işverenlerle bağlantı kurma biçiminde önemli bir değişiklik getirecek Microsoft Viva adlı yeni bir platform bulmak için bir adım öne geçti.

Microsoft Viva Nedir?

Viva, bir iş ortamının başkalarıyla işbirliği yapmayı, yeni şeyler öğrenmeyi, organizasyon genelindeki değişiklikleri takip etmeyi vb. İçeren farklı yönlerini birleştirmeye odaklanır. Tüm bunları tek bir çatı altında toplamayı amaçlamaktadır.

Microsoft şu anda Connections, Insights, Learning ve Topics olmak üzere dört Viva modülü yayınladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, Viva Connections Microsoft Teams’de bir uygulama olarak çalışır ve çalışanların şirket ilkelerinden ve çalışan kaynak grupları gibi avantajlardan yararlanmasına yardımcı olur.

Viva Insights modülü, çalışanın işlerini takip etmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca Microsoft, “bireylerin düzenli molalar, odaklanmış çalışma ve öğrenme için zamanı korumalarına ve meslektaşları ile ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmak” daha iyi diyor. Yöneticiler ayrıca aracı kullanarak genel ekip gelişimini takip edebilir. Etkileyici olan şey, çalışanların tükenmişliği, sessiz çalışma saatleri ve daha fazlası hakkında daha iyi içgörüler sağlamak için diğer platformlardan gelen verileri birleştirmesidir.

Ardından, şu anda önizlemede olan Viva Learning modülü, çeşitli öğrenim kaynaklarını tek bir yerde birleştirir. Örneğin modül, sorunsuz bir deneyim sağlamak için Microsoft Learn, LinkedIn Learning, Coursera, vb.’den içerik çekebilir.

Mevcut son modül, şirket genelinde bilgi paylaşımına odaklanan Viva Topics’tir. Örneğin, bir müşterinin MS 365 verilerini ve Salesforce gibi hizmetleri analiz ettikten sonra Microsoft 365 ve Teams gibi uygulamaların içine bilgi kartları atar.

Microsoft, çalışanların iletişimi, sağlığı, öğrenimi ve bilgisi etrafında inşa edilen mevcut pazarın kabaca 300 milyar dolar olduğunu belirtiyor. Ancak şu anda parçalanmış durumda ve şirketlerin yatırım yaptığı araçların çoğu fark edilmiyor. Bakalım diğer teknoloji devlerinin Microsoft Viva ile rekabet edebilecekleri neler var.

Microsoft viva nedir? konusunu derledik umarım sizlere faydalı olmuştur. Eğer aklınızda bir soru işareti var ise yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

Bir başka haber: Microsoft Youtube Kanalı Hacklendi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli