Sıradaki içerik:

AMD işlemci pazarında Intel’i geride bıraktı

e
sv

Microsoft Windows’ta büyük değişiklikler yapacak

10 Ocak 2021 10:18
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Windows’ta büyük değişiklikler yapacak. Teknoloji devi son zamanlarda yeni bir iş teklifi yayınladı. Bir “yazılım mühendisi” ihtiyacı, Windows 10 arayüzünü yeniden oluşturma ve güncelleme isteğini doğrulayabilir.

Dünyanın en popüler bilgisayar sistemindeki iddia edilen değişikliklerin söylentileri geçen yıl ortaya çıktı. Bunlardan, Microsoft’un sistemin GUI güncellemesini dikkate alarak Windows 10 un büyük bir onarımını gerçekleştirmeyi planladığı takip edildi. Bu, öncelikle “Başlat Menüsü” ne, aynı zamanda tüm görev çubuğuna veya uygulama ayarlarına da değinecektir. Değişiklikler, bu yıl açıklanan “Sun Valley” güncellemesiyle gerçekleşecekti.

İlgili Makale: Microsoft’tan en son Windows 10 ISO nasıl indirilir

Microsoft Windows’ta büyük değişiklikler yapacak

Şirket bu niyetleri asla doğrulamamış olsa da, geçen yıl yayınlanan bir iş teklifi, Windows’un aslında bir değişiklik beklediğini açıkça ortaya koydu. İçinde yer alan gereksinimler, diğer şeylerin yanı sıra, Dünya medyası tarafından çok hızlı bir şekilde algılanan sistemin “kapsamlı görsel gençleşmesi” ile ilgiliydi.

Son duyuru, kuşkusuz, artık söz konusu ifadeyi içermiyor, ancak yine de merak uyandırıyor. Bu kez Microsoft, teklifinde öncelikle “Windows’u kullanmanın yeni deneyimlerine yol açacak deneyime sahip” kıdemli bir yazılım mühendisi bulmaya odaklanıyor.

İlgili Haber: Internet Explorer artık Microsoft Teams’i desteklemiyor

Adayın gelecekteki sorumlulukları arasında “xaml’nin en yeni, çığır açan teknolojilerini kullanarak bir kullanıcı arayüzü oluşturma” ve “platformun takım ortakları ile işbirliği içinde yeni API’ler geliştirme” de yer alacak.

Peki, Microsoft bu yıl için sisteminde gerçekten bir değişiklik planlıyor mu? Daha fazla bilgi için sadece beklemek kalıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli