Sıradaki içerik:

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Youtube Kanalı Açma İşlemleri

e
sv

MIUI 12.5 Piyasaya Sürüldü Yayın Tarihi ve Özellikleri

08 Şubat 2021 18:15
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MIUI 12.5 özellikleri

Xiaomi’nin özel Android cildi MIUI 12.5 özellikleri piyasaya sürüldü için bir sonraki büyük güncelleme nihayet dünya çapında Mi hayranları için çıktı.

MIUI 12 sunumunu bitirdikten sonra Xiaomi, Mi 11 küresel etkinliğinde MIUI 12.5’i piyasaya sürdü. Güncelleme, gizlilik geliştirmeleri, yeni animasyonlar ve daha fazlası gibi tabloya birkaç yeni özellik getiriyor. Xiaomi, yeni MIUI 12.5’in son derece verimli olduğunu söylüyor. Daha az pil tüketirken daha fazla performans veriyor. İşte MIUI 12.5 Yayın tarihi ne zaman? hakkında tüm bilgiler.

MIUI 12.5 Yayın tarihi

Xiaomi, MIUI 12.5 lansmanını 8 Şubat 20:00 GMT + 8’de çevrimiçi bir etkinlikte tuttu. MIUI 12.5 Global güncellemesi, 2021 yılının 2. çeyreğinden itibaren desteklenen Xiaomi cihazlarında yayınlanmaya başlayacak.

MIUI 12.5 güncellemesi ilk olarak Aralık ayında Çin’in Pekin kentinde, Xiaomi’nin de en son amiral gemisi olan Mi 11’i tanıttı. Xiaomi, Hindistan için MIUI 12.5 lansman tarihi açıklamadı. Xiaomi’nin resmi bir duyuru olmadan MIUI 12.5 Hindistan sunumuna başlayacağına inanıyoruz.

MIUI 12.5 Özellikleri

Xiaomi’nin en son MIUI 12.5 güncellemesi, bir dizi harika özellikle birlikte geliyor. İşte en iyileri.

1. Snow Mountain – Kar Dağı

MIUI 12.5

En büyük MIUI 12.5 özelliklerinden biri, Xiaomi’nin Mount Siguniang süper duvar kağıdı adı verilen yeni nefes kesici canlı duvar kağıdıdır.

Yeni MIUI 12.5 Süper Duvar Kağıtları, ekranın kilidini açarken veya ana ekrandaki sayfalar arasında gezinirken animasyonu değiştirir. Arka planın günün saatine göre gündüz veya gece döndüğü MIUI 12.5 Snow Mountain canlı duvar kağıdından oldukça etkileniyoruz. İyi haber şu ki, cihazınız için MIUI 12.5 güncellemesi gelmemiş olsa bile , Xiaomi cihazınızda her iki duvar kağıdını da yükleyebilir ve alabilirsiniz .

2. MIUI +

MIUI 12.5’in bir başka yeni özelliği, MIUI + adlı yeni bir hizmet aracılığıyla Windows 10 ve MIUI entegrasyonudur.

Desteklenen dizüstü bilgisayarlarda, Xiaomi cihazı kullanıcıları telefon bildirimlerini görüntüleyebilir, telefon uygulamalarını açabilir, dosyaları hızlı bir şekilde aktarabilir, metinleri akıllı telefonlarından dizüstü bilgisayara sorunsuz bir şekilde kopyalayıp yapıştırabilir, sistemdeki fotoğrafları ve ekran görüntülerini görüntüleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirler.

Ayrıca, bilgisayarların Xiaomi cihazında depolanan notları ve dosyaları senkronize etmesi için yeni bir Notes uygulaması ve Dosya Yöneticisi uygulaması da var.

3. Notes uygulaması

Xiaomi, varsayılan Notlar uygulamasında bir dizi yeni değişiklik yaptı. Hemen hemen MIUI uygulamasının yeni bir simgesi var.

Bunun dışında, karalama ve eskiz için yeni araçlar var. Artık karmaşık yapılara sahip zihin haritaları da oluşturabilirsiniz.

4. Büyük Gizlilik değişiklikleri

Xiaomi, en son MIUI 12.5 güncellemesine bir dizi gizlilik özelliği ekledi. Örneğin, uygulamalar pano verilerine erişmeye çalışıyorsa kullanıcılar bir uyarı alır. İsteği kabul edebilir, reddedebilir veya bir zaman aşımından sonra otomatik olarak reddetmesini bekleyebilirsiniz.

MIUI 12.5’in en büyük ve en çok ihtiyaç duyulan gizlilik özelliği, Mi kullanıcılarının artık tam konumu vermek yerine talep eden uygulamalara yaklaşık bir konum verebilmeleridir.

5. Yeni Animasyonlar ve Kullanıcı Arayüzündeki değişiklikler

Xiaomi, görselleştirmeye odaklanan kullanıcı arayüzü tasarımında birkaç değişiklik olduğunu söyledi. Bu amaçla, yeni bir animasyon çerçevesi de var.

Ana ekranda, uygulamaları indirmek için yeni bir Ripple animasyonu ve uygulamaları kaldırmak için Burst animasyonu göreceksiniz. Ana ekrandaki uygulama klasörleri de yepyeni bir tasarıma sahip.

Xiaomi, temel bellek kullanımını% 20’ye kadar düşürdüğünü söylüyor. Ayrıca MIUI 12.5’teki sistem uygulamaları% 22 daha az CPU ve% 15 daha az güç tüketir. Bunun dışında Xiaomi, MIUI 12.5’teki hareketlerin anında yanıt verdiğini söylüyor.

MIUI 12.5

MIUI 12.5 güncellemesinde, kullanıcıların daha fazla MIUI varsayılan uygulamasını kaldırmasına izin verilecek.

6. Yeni Sistem Sesleri

MIUI 12’de Xiaomi, zil sesleri ve mesaj sesleri olarak ayarlanabilen doğadan ilham alan sesler ekledi. Yeni güncellemede Xiaomi, Amazon, Avustralya, Artic ve Afrika’daki yerlerden esinlenerek yeni doğal sesler ekledi.

MIUI 12.5 Kullanıma Sunma Programı

İşte 2021’in 2. çeyreğinde MIUI 12.5 alacak Xiaomi cihazlarının listesi:

 • Mi 11
 • Mi 10
 • Mi 10 Pro
 • Mi 10T
 • Mi 10T Pro

İşte 2021 yılının 2. çeyreği sonunda MIUI 12.5’i alacak olan Xiaomi cihazlarının listesini paylaştık konumuz bu kadar.

Bir başka haber: Galaxy S21, iPhone 12 ve Xiaomi Mi 11 Özellikleri: Aralarındaki Farklar

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli